Главная страница / Новини Дніпра / Став чемпіоном попри обстріл «Метеору»: дніпрянин Олександр Желтяков візьме участь у Олімпіаді-2024

Олександр Желтяков візьме участь у Олімпіаді-2024 - Наше Місто

Попри війну українські спортсмени продовжують прославляти нашу країну за її межами. У 2023 році спортсмен з Дніпра Олександр Желтяков здобув дві золоті нагороди на чемпіонаті світу серед юніорів з плавання, повідомляє «Наше місто».

Змагання  проходили в ізраїльській Нетанії. На дистанції 200 метрів на спині Олександр Желтяков став першим зрезультатом 1 хвилина 56 секунд. Окрім нагороди хлопець також завоював вже другу ліцензію на Олімпіаду-2024 у Парижі.  На дистанції 100 м Олександр знову фінішував першим, а на 50-метрівці став срібним призером.

Олександру 18 років, він дев’ятиразовий призер юніорських чемпіонатів Європи, має у своєму активі два «золота» континентальної першості. Наш земляк є володарем декількох національних рекордів України.  Наприкінці 2023 року Желтяков посів четверте місце на дистанції 200метрів на спині, при цьому встановивши національний рекорд. Він здолав цю дистанцію за 1:50.25. Минулого року юний українець здобув дві олімпійські ліцензії у плаванні на 100 та 200 метрів на спині, де Україна не була представлена на Олімпійських іграх упродовж 12 років.

Проте, таких блискавичних результатів українець міг і не досягнути. Адже в момент обстрілу Дніпра 15 серпня, коли постраждав спорткомплекс «Метеор», юнийрекордсмен знаходився в 20 метрах від вибуху.  Саме тоді він ночував у готельному комплексі поряд зі спорткомплексом.

— Я прокинувся вночі, бо у мене зі сном проблеми, — написав Олександр Желтяков у соцмережах.  —  Потім почув перший приліт, який стався на заводі. Одразу всіх розбудив, і ми пішли до бункеру. Я вийшов у головний хол спитати в охоронця, що і де сталося. Саме в цей час, коли я розпитував, прилетіла ракета на «Метеор».

Ще бтрохи – і рашистська ракета  влучила б прямо в басейн.  Олександр разом з іншими спортсменами одразу після «прильоту» пішов прибирати уламки – як у самому басейні, так і на вулиці. Незабаром юний дніпрянин продовжив тренування. Бо ніщо не може його зупинити на шляху до перемог.

Категорія: Війна,Новини Дніпра

Позначки: Ракетний удар, Спорт