Розповідь про біль хлопців: волонтери презентували фільм «Полонені» про військових, які потрапили в полон (Відео)

logo

Фільм 'Полонені'
Фільм «Полонені»

Кадр з фільму

Дніпро

07.06.2018 15:25

Волонтери налаштовані продовжити зйомки і випустити цикл документальних фільмів про колишніх бранців

У Дніпрі презентували документальну стрічку «Полонені». Ініціатори зйомки – волонтери, яким довелося почути історії колишніх бранців під час надання їм правової допомоги. Першою в циклі майбутніх стрічок стала невигадана історія справжнього героя. Прем’єра відбулася у кінозалі музею АТО у четвер, 7 червня.

Сповідь 33-річного снайпера – розвідника Михайла Нігматулліна — добровольця, якому дивом пощастило вцілити в катівнях бойовиків починається зі слів: «Люблю це місто, тут моє коріння, моя земля».

У полон він потрапив у Горлівці на Донеччині. Пробув там півроку, а звільнився за обміном у 2015-му.

«Я якраз був перший день вдома, вийшов у формі на трамвайну зупинку, до мене підійшов дід і запитав: «ти український військовий?», кажу «так». Він – «а я за Росію», ну, дід, я радий за тебе. Тікай. Це реально все було і подальші зйомки велися приблизно, як воно було насправді, як і брали мене, як вели, як допитували», – розповів колишній полонений Михайло Нігматуллін.

Вражені історією добровольця волонтери ініціювали зйомки короткометражного фільму. У ньому знялися двоє: колишній полонений та актор, який зіграв проросійськи налаштованого літнього чоловіка.

За темою

>
Український фільм «Донбас» здобув нагороду у Каннах

«Для мене це був образ людей, які до сих пір не вірять , що в Україні є війна, це образ певної категорії людей. Моєю задачею не було перевиховати дідуся чи нав’язати точку зору», – зазначила режисер фільму «Полонені» Тамара Козак.

Задача, як пояснила режисер, в іншому – розповісти про жорстоку війну, розповісти про біль хлопців після полону.

Робота над стрічкою тривала близько півроку. Всі витрати на себе взяли волонтери та меценати. Презентували фільм широкому загалу у кінозалі дніпровського музею АТО.

«За якихось 200 кілометрів – війна, розруха, смерть. Це потрібно побачити, щоб зрозуміти, наскільки це все серйозно відбувається», – наголосив ветеран АТО Григорій Завізіон.

Автор сценарію фільму Ольга Волинська зазначила, що за історією героя однієї кінострічки стоять ще тисячі полонених.

«Більше ніж 3200 заручників, колишніх звільнених з полону, але немає жодного дієвого механізму захисту і адаптації їх після полону. Це дуже важливо. І ми, коли знімали фільм – ми робили його про одного героя. А за ним, розуміються, стоять ще ті тисячі людей. Це і військові і цивільні, які вийшли з полону «, – пояснила автор сценарію «Полонених».

Волонтери налаштовані продовжити зйомки і випустити цикл документальних фільмів про колишніх бранців.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, «5 канал»

Відео за темою