Дніпровські школи готові приймати першачків за новою програмою

logo

Дніпровські школи готові приймати першачків за новою програмою

З вересня поточного року у школах Дніпра першачки вже розпочнуть навчання за програмою «Нової української школи». Зокрема, навчальні заклади вдосконалюють концепцію інклюзивної освіти. Про це сьогодні, 27 серпня, кореспонденту Дніпрограда розповіли представники спеціалізованої школи №13 та НКВ №59.

В. о. директора спеціалізованої школи №13 Інна Воловицька розповіла, що в рамках підготовки до нового навчального року освітній заклад оновили: провели поточний ремонт школи та отримали нове навчальне обладнання.

Цього літа завдяки перемозі проектів школи у Бюджеті участі освітній заклад отримав мультимедійні дошки, комп’ютерне обладнання, конструктори Лего та інше.

Для молодшої школи отримали парти та підручники для навчання за новою програмою.  

«Програма Нова українська школа розпочинається лише у цьому році. Першачки будуть розпочинати навчання вже за цією програмою, інші класи за старою», — зазначила Інна Воловицька.

За словами вчительки першого класу Олени Огійченко, нова програма буде дуже корисною діткам: надасть впевненості, розкриє їх творчість та уяву. Також вона прогнозує, що діти будуть покращувати свій рівень комунікації.

В.о. начальника техвідділу департаменту гуманітарної політики ДМР Олександр Аджимян зазначив, що першого вересня всі навчальні заклади розпочнуть роботу в незалежності від проведення ремонтних робіт. Була проведена велика робота для інклюзивної освіти: вже в 17 навчальних закладах зроблено 22 кімнати, серед яких ресурсні та медіатеки.

«У 2018-2019 навчальному році у НВК № 59 навчаються п’ятеро дітей з особливими освітніми потребами: троє першого класу, один другого і один п’ятого. Всі учні НВК з повагою відносяться до них, допомагають і товаришують», — розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи НВК №59 Віта Самошина.

Заклад оснащений ресурсною кімнатою та медіатеку за сучасними вимогами.

Ресурсна кімната – це окреме приміщення, у якому будуть працювати діти за індивідуальним планом в супроводі корекційного педагогу. Вона призначена для того щоб дитина сприймала себе в соціумі а отримувала різноманітні навички. Кімната поділена на навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку.

Кімната медіатеки призначена для надання емоційного розвантаження дітям. Там знаходяться м’які пуфіки, зручні стільці, полиці з відповідною літературою.

Віта Самошина наголосила, що основне завдання інклюзивної освіти – це допомога дітям адаптуватися у дорослому і самостійному житті.

Раніше зазначалося, що цьогоріч до першого класу на Січеславщині підуть на 3 тисячі більше учнів ніж минулого року.

Автор: Ольга АНДРОСОВА