13 отделений реабилитации работает в кластерных и надкластерных больницах Днепропетровщины

logo

13 відділень реабілітації працює в кластерних та надкластерних лікарнях Дніпропетровщини

Фото: МОЗ

Наразі на Дніпропетровщині працює 13 реабілітаційних відділень у кластерних та надкластернихлікарнях області.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Такі відділення — це сучасні безбар?єрні простори, де є всі умови для реабілітації, а висококваліфікована команда фахівців працює за сучасними практиками доказової реабілітації.

За основу моделі взяли ізраїльський досвід. Враховуючипотреби цивільних та військових, відділення не втратить свою актуальність й після війни.

Так, передбачено, що кожна кластерна та надкластерна лікарня повинна мати власне стаціонарне реабілітаційне відділення на 30-60 ліжок. Загалом в Україні створять 5 200 ліжок, що дозволить щорічно надавати послуги для понад 126 тисяч пацієнтів.

«Також передбачено створення 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня, які орієнтовані на пацієнтів із травмамигрудного відділу хребта та нижче, людей, які потребують психологічного відновлення, апалічних пацієнтів, людей із шийною травмою та ін. Ще 5 реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, запустить Міністерство оборони», — йдеться на сайті.

У результаті ця модель передбачає створення більше 7 000 ліжок для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення.

Якщо порівняти з початком 2022 року, коли в день моглиприймати 3 тисячі пацієнтів по всій Україні, то у 2024 цей показник склав більше 9 тисяч.

Зараз у Дніпропетровській області створили 13 таких відділень, планується ще 5. Завдяки тому, що всі вони мають контракт з Національна служба здоров’я України, то послуги є безоплатними.

Читайте також: Електронному рецепту – 5 років: скільки пацієнтів скористалися програмою.