Павлоград чи Матвіїв: мешканці відстоюють нинішню назву

logo

Павлоград нині на шляху перейменування. На думку науковців, місто ймовірно було назване на честь сина Катерини ІІ – Павла. Тож, посилаючись на Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії»,ініціювали процедуру перейменування.

При цьому мешканці наполегливо заперечують і просять фактично залишити існуючу назву, тільки от тепер називати місто на честь Апостола Павла. В питання намагалися розібратися місцевіжурналісти та краєзнавці і врешті оприлюднили результати.

У чому суть конфлікту? Український інститут національної пам’яті пропонує назвати місто Матвіїв, на честь відставного козацького старшини Матвія Хижняка – нібито засновника першого зимівника на нинішній території, який згодом отримав статус слободи і , відповідно, назву – Матвіївська слобода. У ході краєзнавчих досліджень, фахівці з’ясували, що Матвій Хижняк помер ще за 15років до заснування Слободи Матвіївки, тобто засновником поселення він не був. Також звертаються і до архівів. Коли Павлоград отримав статус міста, жодної згадки про те, що його названо на честь нащадка Катерини-ІІ не було. Згодом музейні працівники ще у 1979 році зверталися до різних архівних установ, щоб дізнатися на честь кого ж таки назвали місто. Задокументованого факту, що на честь сина цариці не було надано. Також рік набуття Павлоградом статусу міста збігається з тим роком, колиКатерина відмовила своєму синові у праві наслідування трону. Це історики вважають вагомим аргументом і зазначають, що малоймовірна назва міста на честь імператора Павла. Згадують і про те, що раніше було трендом у нашому регіоні називати населені пункти на честь святих. Тож, мешканці Павлограду переконані що місто має право залишити поточну назву.