Завтра у Дніпрі та області лунатимуть сирени: причини та рекомендовані дії для громадян

logo

Завтра у Дніпрі та області лунатимуть сирени: причини та рекомендовані дії для громадян

Завтра, 27 березня, о 13:55, у Дніпрі та області буде проведена перевірка централізованої системи оповіщення населення з увімкненням електросирен та передачею усного повідомлення. Про це повідомив начальник управління цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації Сергій Коваленко, передає Дніпроград.

За його словами, ця перевірка — перша в цьому році, і проводитися вони будуть щоквартально.

Зазначається, що головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення, а також через мережі радіомовних станцій і  телебачення, автомобілі, оснащені гучномовцями. Наразі такими системами оповіщення оснащені 12 міст області та 22 райони. У Дніпрі встановлено 13 автономних блоків оповіщення, які працюють на сонячних акумуляторах, що дає можливість керувати ними незалежно від наявності електроенергії. Окрім цього, оповіщення будуть транслювати через місцевий канал ДніпроTV.

Так, сирени та інші сигнальні засоби вмикаються для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках. Сирена та уривчасті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім». Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Зазначається, що громадянам, почувши такий сигнал, потрібно негайно увімкнути радіоприймач або телевізор і уважно прослухати повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту. Прослухавши інформацію, кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

Також Сергій Коваленко повідомив, що наразі проводиться модернізація систем оповіщення. Так, нова система вже встановлена у Новоолександрівській ОТГ, на черзі модернізації — Солонянська та Богданівська ОТГ, Кам’янське та Кривий Ріг. 

Автор: Уляна ОЖИНСЬКА