За боргами дніпровців тепер полюють приватні колектори: чим це загрожує?

logo

За боргами дніпровців тепер полюють приватні колектори: чим це загрожує?

З 5 жовтня набув чинності закон про приватних виконавців, який був прийнятий Верховною Радою на початку літа. Відповідно до закону, приватники отримають ті ж права, що і державні виконавці.

Населення вже боїться, що у них почнуть відбирати житло за борги, але влада і експерти запевняють, що все не так страшно.

Що ж це за нова служба в Україні, під час прес-конференції в медіа-центрі Zabeba.li, допоміг розібратися голова Дніпропетровського відділення Асоціації правників України, адвокат Олексій Савчук. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

За словами адвоката відсоток виконання судових рішень в Україні постійно падає. Вирішувати цю проблему тепер будуть приватні особи, які отримали спеціальну ліцензію на роботу, і дії яких контролює держава.

«Ця реформа передбачає створення конкуренції на відкритому ринку і прибирає державну монополію. Дає можливість кредиторам звернутися до необмеженої кількості подібних виконавців, які зможуть домогтися стягнення заборгованості за рішенням суду. Крім цього, ця діяльність регулюється законом», — впевнений Олексій Савчук.

Експерт переконує, що приватні виконавці не будуть займатися діяльністю, яка стосуються вселення-виселення з житла, відбирання дітей, виконання рішень щодо недієздатних осіб, це ж стосується повернення будь-яких боргів, пов’язаних з держмайном.

Найбільше побоювань у суспільства викликає питання службових зловживань з боку так званих приватних колекторів.

«Як саме будуть працювати приватні виконавці, поки не знає ніхто. Працювати вони почнуть не раніше, ніж через півроку», — вважає адвокат.

Але Савчук впевнений, що навпаки приватні виконавці — це будуть нові люди, з незаплямованою репутацією, на відміну від державних виконавців, які «з ногами залізли в корупцію».

«Це велика відповідальність перед приватними виконавцями, адже в них буде певна інструкція за якими вони будуть діяти. Будь яке порушення правил каратиметься законом», — розповідає адвокат.

З іншого боку, є підозри, що законодавство не містить жодних гарантій безпеки громадян і ніяких істотних обмежень діяльності приватних виконавців, що може привести до беззаконня з їх боку. Також відкритим залишається питання, чи не узаконять приватні виконавці рейдерство.

Автор: Дарина ТВАРА