Відтепер на Дніпропетровщині можна заробити на амброзії

logo

Відтепер на Дніпропетровщині можна заробити на амброзії

На Дніпропетровщині стартував новий етап проекту боротьби з потужним алергеном-бур’яном – амброзією. Наразі створений великий пункт прийому, де містянам заплатять за кожен принесений кілограм вирваного бур’яну. Про це на прес-конференції у медіа-центрі Zabeba.li  розповіла заступник начальника управління охорони природи департаменту транспорту і охорони природи Дніпропетровської міськради — Ірина Козлова, передає Дніпроград з місця події.

Ще у 2012 році вступила в дію цільова регіональна програма під назвою «Локалізація амброзії та інших карантинних рослин на території Дніпропетровської області». В рамках проекту протягом  чотирьох років працівниками складалась карта розповсюдження амброзії на території Дніпропетровщини, розроблялись методи боротьби з нею. І ось, трішки з запізненням, як з прикрістю зазначає Юрій Остапюк член ОО «Екорада Дніпра», розпочався головний етап програми – це збір і утилізація алергенної рослини.

«Близько 10 відсотків населення Дніпропетровщини страждає від алергенної рослини, тому що вона росте більш ніж на 195 тис. гектарів нашої території», — розповіла Ірина Козлова.

Голота Сергій — голова Громадської Організації  «Екорада Дніпра» каже:

«Тепер кожен бажаючий може долучитись до знищення амброзії. У поки що єдиному пункті збору рослини на вул. Квітки-Основ’яненко, 5 на території Дніпроелектромашу  можна обміняти 1 кг рослини на 1 гривню. Ціна невелика, але користі від збору цієї гидкої рослини набагато більше».

До початку серпня з 9:00 до 18:00 по буднях можна буде зародити на вирваній власноруч алергенній рослині.

«Збір продовжиться до серпня, тому що саме тоді рослина почне розпилювати свою зерна і при транспортуванні може засіювати ще більшу територію Дніпропетровщини. Також людям взагалі не слід у серпні до неї торкатись, щоб не нашкодити здоров’ю», — доповнює Сергій Голота.

Також Юрій Остапюк попереджає людей, що збирати рослину треба з допомогою рукавичок і попередньо одягнувши респіраторні маски.

Загалом, як повідомив Павло Хазан, на цей проект виділено 43 мільйони гривень, які віддадуть містянам за бур’ян, також планується цього року зменшити плантації рослини на 15 тис. гектарів.

Ірина Козлова нагадала, що за умовні плантації алергенної рослини на ваших територіях, містян можуть притягнути до відповідальністі і накласти штраф у розмірі більш ніж 1000 гривень.

«Я гадаю, що краще заробити ніж втратити, тому закликаю людей перевірити свої власні території на наявність амброзії», — додала Ірина.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ