У Кривому Розі порушують Закон «Про доступ до публічної інформації»

logo

Інформаційний запит редакції нашого порталу, всупереч чинному законодавству,виконком криворізької міської ради не переадресував розпоряднику, яким є комунальне підприємство телерадіокомпанія «Рудана».

Редакцією нашого сайту 12 грудня було надіслано інформаційний запит, оформлений на ім’я мера міста.

На прохання наших читачів, ми поцікавились як документально оформлені стосунки комунального підприємства телерадіокомпанія «Рудана» і виробників та ведучих програми «Глас народу», яка транслювалася в ефірі телеканалу щонайменше двічі, 24.11.2016 та 11.12.2016.

У запиті містилося прохання надати відповідні документи.

Автора програми, і спільноту, яку він представляє у соцмережах, афіліюють із криворізьким нардепом-опозиціонером.

На четвертий день після подачі запиту, ми отримали відповідь за підписом Наталії Стриги, начальниці управління культури виконкому міської ради. У документі сказано, що міська рада Кривого Рогу не є розпорядником зазначеної інформації.

Прокоментувати порушення частини 3 статті 22 Закону «Про доступ до публічної інформації» редакція попросила медіа-юриста Інституту масової інформації Максима Ратушного:

«Розпорядник, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє (у нашому випадку міськрада є засновником телеканалу, а також безпосередньо у відповіді пані Стрига зазначала належного розпорядника), зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача».

На прохання наших читачів, ми відправимо додатковий запит на ім’я міського голови та запит безпосередньо керівництву ТРК «Рудана».

Нагадаємо, що на криворізьку міську раду було подано позов щодо порушення процедури призначення директора «Рудани».