У Дніпровській міськраді обговорили проблеми домашнього насильства та гендерної політики у місті

logo

У Дніпровській міськраді обговорили проблеми домашнього насильства та гендерної політики у місті

Сьогодні, 25 січня, у приміщенні Дніпровської міської ради відбулося перше у цьому році засідання координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, демографічного розвитку, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлы людьми, повідомляє Дніпроград.

Участь у засіданні взяли представники міськради, соціальних служб, поліції та громадські організації, які діють у зазначених секторах.

“Засідання проходить в рамках реалізації Комплексної програми з питань сімейної, гендерної політики, демографічного розвитку, попередження насильства у сім`ї та протидії торгівлі людьми на 2018 – 2022 роки, яка була затверджена на останній сесії міськради у 2017 році. Якщо ми хочемо зменшити проблемні показники у місті, то маємо об’єднати усі свої зусилля на шляху до цієї мети”, — зазначила заступник міського голови Дніпра Світлана Єпіфанцева.

Головні завдання програми – підвищення значення сімейних цінностей, популяризація усиновлення та сімейних форм виховання, просвітницька робота щодо запобігання абортам.

Серед пунктів ініціативи — також постійне оновлення обліку сімей, де зафіксовано насильство.

Також у рамках програми у Дніпрі створять базу даних жертв торгівлі людьми. Їм надаватимуть психологічну, медичну та правову допомогу, допомагатимуть з працевлаштуванням.

Щоб забезпечити рівні права та можливості для жінок і чоловіків, у мерії співпрацюватимуть з громадськими організаціями, проводитимуть мистецькі акції та наукові конференції. Крім того, передбачені тематичні тренінги, конкурси та заходи для дітей.

Бюджет цієї програми складає 1,6 млн грн. 

Як зазначили у патрульній поліції, кількість викликів на сімейні сварки складають велику частину від загальної кількості виїздів поліцейських. У багатьох випадках це пов’язано саме із домашнім насиллям, але жінки у своїй більшості відмовляються писати заяви на своїх чоловіків, тому такі інциденти і продовжують залишатися нормою у дніпровських родинах. Реалізація Комплексної програми має вплинути на свідомість громадян і зменшити кількість порушень прав людини всередині сімей.

Автор: Антон МОРОЗ