У Дніпрі зібралися драматурги, театрали та видавці з усієї України

logo

У Дніпрі зібралися драматурги, театрали та видавці з усієї України

Сьогодні, 6 червня, у рамках фестивалю сучасної української драматургії «Дніпро.Театр.UA» у приміщенні ДніпроОДА пройшов круглий стіл під час якого театрали, драматурги та видавці обговорили розвиток українського театру. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

На зустріч приїхали драматурги, критики, режисери та керівники театрів із усієї України. Загалом – майже півсотні учасників. 

«Якщо у Європі більшість репертуару у театрах це вистави сучасників, то в Україні досі переважає класика. Тому ми намагаємося наладити комунікацію між драматургами та театралами, аби вони спілкувалися та співпрацювали. Наприклад, минулого року ми презентували на подібному круглому столі понад 60 п’єс. Але цьогоріч на фестивалі із сучасних постанов покажуть всього два театри», — зазначила начальник управління культури, національностей та релігій ДніпроОДА Наталія Першина.

В свою чергу, видавець та письменник Віталій Капранов наголосив, що в Україні досі залишається досить тонкий глядацький шар. І саме актуальні постанови та достатьня кількість театрів можуть вирішити цю проблему. 

«З драматургії почалася взагалі українська література. Згадаємо, що батьки української журналістики Василь Гоголь-Яновський та Іван Котляревський починали із сценічного слова. Адже єдине виключення з Емського указу (указ, спярмований на витіснення української мови з культурної сфери і обмеження її побутовим вжитком — ред.) це був театр. Дозволяли грати українською мовою на вимогу публіки, і тоді російські трупи розорювалися, а українські багатіли. І саме українська драматургія проламала стіни цього указу. І драматургія сьогодні — дуже правильний акцент в розвитку української культури», — зазначив Капранов. 

Нагадаємо, з третього по сьоме червня у театрах Дніпра відбудеться ІІІ фестиваль сучасної української драматургії. 17 вистав сучасних авторів привезуть до Дніпра театри Києва, Львова, Херсона, Луганська, Коломиї та Запоріжжя.

Автор: Іван МУРАХА