У Дніпрі розповіли про статистику та профілактику захворювання на рак

logo

У Дніпрі розповіли про статистику та профілактику захворювання на рак

Наразі в онкодиспансерах Дніпропетровщини на обліку знаходиться 77 777 дорослих і 468 дітей. Про кількість смертельних випадків і процент забезпеченості ліків розповіли головні лікарі-онкологи області на прес-конференції в приміщенні ОДА, передає Дніпроград.

Щорічно на Дніпропетровщині виявляють від 80 до 95 випадків онкозахворювання у дітей. Загалом 2016 році виявлено 82 дитини, на обліку ж знаходяться 468.

Зазвичай, каже Наталія Дементьєва — головний дитячий онколог департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА, діти мають ембріональні пухлини або саркоми. За словами лікаря у малечі надзвичайно важко виявити дану хворобу на первинних етапах, тому маємо невтішну статистику: щороку помирає від 15 до 22 дітей.

За словами лікаря, порівняно з минулим роком ситуація з наданням ліків краща, проте є проблеми, адже їх постачають по заяві 2015 року.

Загалом забезпеченість ліками від держави близько 70%.

В свою чергу, лікарі дорослих лікувальних центрів позитивну динаміку зазначити не можуть. За словами Віталія Машталера головного позаштатного спеціаліста з онкології департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА, цього року держава забезпечила ліками тільки 14% з потрібних.

«Варто пам’ятати, що лікування раку комплексне, може поєднувати в собі кілька з методів: променевий, хірургічний, хімічний і гормональний», — каже Віталій Машталера.

Спеціаліст додає, що завдяки сприянню області і громадськості в особі волонтерів і благодійників на сьогодні Дніпропетровщина являється однією з провідних у сфері надання допомоги онкохворим.

«Минулоріч з Києва просили перенаправити таргентний препарат, що в нас був у достатній кількості завдяки вчасним закупівлям», — каже лікар.

Лікарі зазначають, що статистика з одужання невтішна також, через те, що виявляють у дорослих хворобу на Дніпропетровщині більше ніж у 50% випадках вже на занедбаній стадії. Тому лікарі радять слідкувати за своїм способом життя та дізнаватись про спадкові хвороби.

«Я вже кілька років намагаюся донести до дніпрян, що їх неправильне харчування, замала активність, нерегулярний сон тільки сприяють розвитку смертельної хвороби. Велике місце займає і спадковість, тому обов’язково раджу перевіритись тим, у кого в родичів було дане захворювання», — каже Віталій Машталера.

Автор: Аврелія БЕНКЕТ