У Дніпрі провели акцію до Дня пам’яті Героїв Крут

logo

У Дніпрі представники активної молоді провели захід до Дня пам’яті Героїв Крут. 

Про це з місця подій повідомляє Відкритий.   

Рівно 106 років тому українські добровольці на декілька днів загальмували наступ більшовиків на Київ. Попри кількісну перевагу ворога, українські воїни виконали основне бойове завдання успішно. Підчас відступу частину добровольців було взято в полон. Росіяни познущалися з бранців, а потім розстріляли.

З нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут молодь Дніпра організувала акцію, під час якої роздали інформаційні листівки та розповіли про подвиг добровольців. Додатково до листівок містяни отримували камінці – як символ стійкості та незламності українських військових.

«Ми вирішили провести акцію з роздачі листівок. На них прописані історичні факти про те, як проходив цейбій, скільки студентів брали участь у ньому.  Ці маленькі пам’ятки люди зможуть брати з собою та бути поінформованими про цю подію. Додатково до листівки йде камінчик, який символізує стійкість та міць тогочасних добровольців та всіх наших сучасних військових. Ідея проведення акції прийшла дуже швидко, а готувалися ми приблизно тиждень. Ми приготували 130 листівок. Це символічне число, оскільки за деякими джерелами саме стільки студентів виходили воювати у бою під Крутами», – розповіласпіворганізаторка акції Еліна Косолапова.

У Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут

Еліна Косолапова

У Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут

У Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут

У Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут

«Я Харків’янин. Два роки тому переїхав з рідного міста до Дніпра через постійні російські обстріли. Тому для мене росіяни та самі совєти – чорна пляма історії всього людства. Я вважаю, що бій під Крутами перегукується з сучасністю. Деякі події повторюються. Зпочатком вже сучасної війни захищати Україну пішло так само досить багато молоді. Ми почуваємо себе українцями душею і я радий цьому. Окрім того, тактика ворога зараз схожа, психологія росіян не змінилася. Їх почерк – вбивства та брехня», – зазначив Владислав Громнюк.

У Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут

Владислав Громнюк

У Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут  У Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут У Дніпрі провели акцію доДня пам'яті Героїв КрутУ Дніпрі провели акцію до Дня пам'яті Героїв Крут

Фото: Карина Ярліченкова

Історичкадовідка:

Попри популярну думку, на захист Крут стали не 300 дітей, а 520 добровольців, серед яких було 130 студентів. Добробати були переважно повнолітніми. Окрім того, українські студенти стали на захист Крут добровільно.

Міф про 300 студентів, котрих послали на смерть, розробила та поширила російська пропаганда, аби приховати воєнний злочин своєї армії.  Ворог намагався перекинути відповідальність за страчених полонених на Центральну Раду УНР.

Кількість загиблих тодіукраїнців достеменно невідома. За різними оцінками, під Крутами полягло 70–100 українських оборонців.

Бій під Крутами не був вирішальним у війні з червоноармійцями. Попри це, героїічний внесок добровольців – надзвичайно важливий. Завдяки їхній роботі наступ росії вдалося стримати, а згодом – на деякий час звільнити територію.

Раніше ми писали, що у середмісті Дніпра відкрилиАлею пошани українськимзахисникам.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.