У Дніпрі пройшов міжнародний інвестиційний форум «UkraineInvest Talks: Dnipro»

logo

image

Дніпропетровщина – номер один в Україні за кількістю іноземних інвестицій. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час форуму UkraineInvest Talks в Дніпрі. Тому саме у нашому місті відбувся захід, який  онлайн могли переглядати у 40 країнах світу. Серед учасників – міністри, голови обласних державних адміністрацій, експерти та представники бізнес-спільноти. Про інвестиційну привабливість нашого міста розповів Борис Філатов. Мер наголосив: у Дніпрі є місце кожному, хто хоче і готовий вкладати гроші, ресурси та  знання. 

Міжнародна конференція «UkraineInvest Talks: Dnipro»  – з трансляцією на 40 країн світу. Про інвестиційний потенціал Дніпропетровського регіону та проблемні галузі, що потребують залучення закордонних інвестицій, з самого ранку говорять під час інтерактивних дискусійних панелей за участі близько 50 спікерів. Дніпро для проведення такого заходу обрали не випадково.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України: “Дніпропетровщина – номер 1 в Україні по кількості іноземних інвестицій, які сюди вкладені. Такий безперечний, безумовний лідер Дніпро. Звичайно, основні інвестиції зосередження тут, в обласному центрі, в новоутвореній громаді. Тому, звичайно, це місце обрано, я так розумію, не просто так”.

Як саме Дніпро за останні 5 років став лідером серед міст – у своїй промові про презентацію інвестиційного потенціалу розповів Борис Філатов. Його промова супроводжувалася відео презентацією про зміни, які вже сталися у місті та про амбітні проекти.

Борис Філатов, міський голова Дніпра: “За програмою я маю презентувати інвестиційний потенціал Дніпра. Сказати по те, що у нас тисячі кваліфікованих кадрів від машинобудування та науки, до харчового виробництва, що ми місто потужного промислового потенціалу, розповісти про те, що наша зовнішньоекономічна діяльність пов’язана зі 130-ма країнами світу, і що за наявності інструментів та повноважень таке промислове місто може бути ефективним партнером центральної влади у залученні інвестицій. Та я хочу сказати не про це. Не просто зачитувати цифри та нудні графіки. Я хочу розповісти вам про любов та мрію, перед якими немає неможливого, бо під час кризи запит на це видчувається найгостріше Наявність довіри – це базис, від якого залежить економічне зростання”.

Борис Філатов запевнив: Дніпро завжди готовий для нових ідей та стартапів. Прозорі та чесні правила діють однаково для усіх.  

Борис Філатов, міський голова Дніпра: “Правила мають бути єдиними та чіткими для всіх. Я завжди це підкреслював, адже лише так може формуватися довіра. І саме такі справедливі умови ми створили у Дніпрі”.  

Мер говорив як про успішні та великі проекти, так і про проблеми. Зокрема – будівництво багатостраждального аеропорту. 

Борис Філатов, міський голова Дніпра: “Коли місто отримає сучасне та функціональне летовище, від цього виграємо не лише ми, а й країна  загалом.  Дніпро повинен позбутися статусу міста-острова та отримати нормальні траси, що сполучають його з іншими”.

На форум запросили найпотужніших інвесторів країни. Серед них Олександр Ярославський – власник та президент групи DCH, яка своїми коштами будує термінал аеропорту у Дніпрі. Проте, інвестор вважає: темпи будівництва злітно-посадкової смуги, яку зобов’язалася будувати держава – повільні.

 Олександр Ярославський, власник та президент групи DCH: “Я очень хочу, чтобы мы с государством, так как это проект частно-государственного партнёрства, начали его уже строить более эффективно и более энергично, потому что год мы занимаемся подготовкой, полгода занимались поиском проектантов, сейчас полгода занимаемся – вроде бы нашли генерального подрядчика, ну, опять что-то как-то не движется со стороны государства. Со стороны DCH никаких задержек нет, мы подготовили уже свайное поле забили 840 свай. 

Зокрема, під час форуму питання аеропорту підіймалося більше 5 разів – як найактуальніше для регіону. Захід складався з 7-ми дискусійних панелей, серед яких спікери ділилися досвідом індустріальних парків в Україні. Про ідею створення одного з таких розповіли інвестори з Харкова.

Віталій Баранніков, директор керуючої компанії БП «Екополіс ХТЗ»: “Я сегодня здесь хотел рассказать о таком глобальном проекте, который мы сейчас реализуем в городе Харькове, мы его реализуем на территории харьковского тракторного завода. Площадь проекта 147 ГА. В прошлом году было принято решение о реализации этого проекта. При этом мы не закрывали тракторное производство, мы пошли по другому пути – мы модернизировали тракторное производство, заменив поточные линии станками ЧПО и обрабатывающими центрами. То есть мы поменяли технологию производства”.

Проекти індустріального парку  розробляються й у Дніпрі. Міська влада –  у постійних перемовинах з потенційними інвесторами.

Поділитися