У Дніпрі презентували артпроєкт на підтримку цивільних полонених

logo

Проєкт “Будь ласка звільніть пташок” заснували у 2022 році. Його мета — підтримати цивільних, які перебувають у полоні з початку повномасштабного вторгнення РФ, а деякі ще з 2014 року.

Про це повідомляє “Суспільне”.

На плакатах зображені шестеро в’язнів з тимчасово окупованого Сімферополя, Харківської та Херсонської областей. Всі герої на картинах сидять в клітців образі пташок та ніби кричать. Це показує, що вони в неволі та можуть загинути.

Такі колажі зробила мисткиня Катерина Сита. Вона намагалася передати переживання полонених.

Дружина полоненого журналіста Сергія Цигіпи Олена розповіла, щозараз частину цивільних утримують за ґратами в’язниць та у підвалах. З них знущаються фізично та морально.

Чоловіка Олени затримали на блокпості з Нової Каховки 12 березня. У РФ йому винесли вирок — 13 років ув’язнення за шпигунство. Зараз Сергій перебуває у Сімферополі. Далі його можуть перевезти вглиб Росії.

“У мене питають: “Чому його затримали?”. Думаю, в сукупності за усе: те, що він журналіст, письменник, у нього була політична сатира і про Путіна, і про Лукашенка”,— сказала Олена. Єдиний спосіб дізнатися про чоловіка — листування.

Брат Дар’ї Щебець Вадим Замковий у полоні майже два роки. Дівчина розповіла, що в кінці березня 2022 року його викрали окупанти з селища Циркуни Харківської області.

“Вони вирішили піти за гуманітаркою. Хлопці у військовій формі РФ перестрибнули через паркан, сказали лягти на підлогу. Почався обшук, але вони нічого не знайшли й вирішили забрати хлопців на фільтрацію і з того моменту ще ніхтоне повернувся”, — розказала Дар’я Щебець.

За її словами, влада РФ не надає інформацію навіть про місце та умови утримання Вадима. Йому інкримінують протидію так званій спеціальній військовій операції. Крім сестри, вдома на чоловіка чекає дружина та двоє дітей.

За даними уповноваженого  Верховної Ради із прав людини Дмитра Лубінця, у полоні досі перебувають 28 тисяч українських цивільних.

Раніше “Особи” такожписали: “Дніпропетровський історичний музей взяв участь у виставці в Швеції”.