У Дніпрі пасажирів з гарячкою виявляють за допомогою тепловізорів

logo

Апарати закупили ще під час спалаху «пташиного грипу».

У Дніпрі в аеропорту встановили тепловізори. Лікар із апаратом у руках стоїть неподалік прикордонників і на відстані перевіряє пасажирів. Тепловізори лишилися ще з часів, коли в Україні був спалах «пташиного грипу», і от знову згодилися, йдеться у ТСН.16:45.

У Дніпро щодоби з-за кордону прилітає півтисячі людей. Наразі жодного пасажира із гарячкою не виявили. Але про всяк випадок щотригодини дезінфікують зали аеропорту. Ще один тепловізор збираються задіяти і на залізничному вокзалі Дніпра.

«Якщо виявляється такий пасажир, то ми через службу авіаційної безпеки, через поліцію, через МОЗ, викликаємо швидку допомогу і локалізуємо такого пасажира в лікарню», — пояснює керівник аеропорту Сергій Криворотченко.

Відео

В аеропорту Дніпра встановили тепловізори, аби перевіряти пасажирів на коронавірус

В Україні не відкидають можливості евакуювати громадян із Китаю. Нині ж дипломати радять нашим громадянам залишити Китай самостійно і не планувати туди подорожей. До літаків, що прибувають звідти, посилена увага: у Борисполі у пасажирів перевіряли температуру. А у Дніпрі в аеропорту встановили тепловізори.    

В аеропорту Дніпра встановили тепловізори, аби перевіряти пасажирів на коронавірус

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час — святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують — приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.