У Дніпрі пацієнт з коронавірусом, у якого були вражені 95% легенів, спробував накласти на себе руки

logo

image

У Дніпрі медики з тривогою спостерігають на новий виток поширення COVID-19. В цей момент деякі з них заявляють про третю хвилю епідемії коронавірусу в Україні, хоча і друга хвиля ще не подолана.

Про це повідомив головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко у Facebook у понеділок, 1 березня. Риженко зазначив, що коронавірус може зараз з успіхом атакувати людські організми, ослаблені взимку. За його словами, сьогодні в лікарні імені Мечникова з коронавірусом лежать 60 пацієнтів, 10 з яких в реанімації.

«Битва з ковідом затягується настільки, що вже йдеться про третю хвилю, хоча і друга ще не минула. Темпи приросту хворих поки ще повзуть вгору. Підйому захворюваності covid — 19 навесні можуть посприяти зниження імунітету після зимового сезону, депресивні стани, дефіцит фізичних навантажень», — повідомив доктор.

Сергій Риженко повідомив, що в лікарню, яку він очолює, надійшов 54-річний пацієнт, у якого COVID-19 викликав настільки важкі ускладнення, що він вирішив накласти на себе руки, щоб припинити страждання. За словами Риженка, у даного пацієнта були вражені 95% легенів. Виник двосторонній пневмоторакс (скупчення повітря або газів в плевральній порожнині — прим. ASPI news).

Пацієнта прооперували та поставили дренажі. Однак він не витримав і ножем перерізав собі горло. Після надання невідкладної допомоги чоловік був переведений в лікарню імені Мечникова, де поріз був зашитий хірургами. Наразі чоловік знаходиться на ШВЛ у вкрай важкому стані.

Риженко підкреслив, що в боротьбі з коронавірусом потрібно робити високі ставки на вакцинацію населення. Тільки імунізація громадян дозволить протистояти поширенню COVID-19.

Також Риженко повідомив про протипоказання для застосування вакцини.  Часто запитують — які є протипоказання до вакцинації?

Це:

гіперчутливість до будь-якого компонента вакцини;
тяжкі алергічні реакції в анамнезі;
гострі інфекційні та неінфекційні захворювання;
загострення хронічних захворювань. Вакцинацію проводити не раніше ніж через 2-4 тижні після одужання або ремісії;
вагітність і період грудного вигодовування;
вік до 18 років.

При підготовці до вакцинації необов’язково робити тест на антитіла. Однак якщо людина знає, що у нього є антитіла, то вакцинація йому не показана. Зазвичай таке трапляється після перенесеної хвороби», — повідомив Риженко.

Раніше повідомлялося, що Україна уклала контракти на постачання понад 30 мільйонів вакцин, повідомив глава уряду Денис Шмигаль. Також стало відомо, що на минулому тижні була вакцинована 3141 людина.

Також повідомлялося, що в Одесі після щеплення від COVID-19 у багатьох медпрацівників погіршився стан здоров’я. Десятки медиків, які раніше побажали вакцинуватися, відмовилися щепитися індійським препаратом Covishield.