У Дніпрі обговорили проект створення в місті «Парку тоталітарного періоду»

logo

У Дніпрі обговорили проект створення в місті «Парку тоталітарного періоду»

Сьогодні, 24 січня, в «Агентстві розвитку Дніпра» пройшов Brainstorm щодо створення в місті «Парку тоталітарного періоду». Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку АНД у Facebook.Зазначається, що серед гостей були: співробітник «Інституту «Ткума» та музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» – найбільшого в Україні музею з історії єврейського народу та Голокосту – Єгор Врадій; історик, заслужений діяч культури України, один з засновників музею «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» – Юрій Фанигін; доцент Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, автор проекту «Жінко, твоє місце в лабораторії» – Валерія Лавренко; політолог, начальник Управління організаційної роботи апарату Дніпропетровської облдержадміністрації – Сергій Волинець; політолог, головний спеціаліст Управління організаційної роботи Дніпропетровської облдержадміністрації – Олесь Мироненко; співробітники «Агентства розвитку Дніпра» – Олег Репан та Святослав Чирук.

Створення історико-культурного комплексу «Парк тоталітарного періоду» є одним із заходів Програми розвитку історії міста і місцевої ідентичності «З Україною в серці» на 2018-2020 роки, прийнятої на 26-й сесії ДМР.

Учасники Brainstorm обговорили наявні концептуальні рішення і запропонували можливі підходи до вирішення концепції історико-культурного комплексу, а також висловили ідеї щодо його наповнення. Адже мета ІКК полягає не стільки в тому, щоб зберегти декомунізовані об’єкти, пам’ять про різні аспекти радянського минулого, а розвивати українську історичну пам’ять у мешканців міста, показати, що собою являли тоталітарні режими, стати корисним та цікавим осередком культури у нашому місті.

Нагадаємо, у Дніпрі триває реалізація проекту створення етно-культурного парку «Стара Самарь».

Автор: Іван МУРАХА