<>

У Дніпрі групу солдат-строковиків «орендували» з військової частини для робіт на бетонному заводі

Пояснити, що саме та на яких підставах відбувається, не змогли ні у війську, ні на підприємстві.

У Дніпрі строковиків змусили працювати на приватного підприємця. Їм наказали вантажити бетонні бордюри, і такою рабською працею солдатів обурилися випадкові свідки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Очевидці відзняли нетрадиційну службу на відео – там видно, як у військовій формі в пилюці на самій спеці солдати вантажать бордюри та тротуарну плитку. За слідами скандалу журналісти потрапили на на територію бетонного заводу, де знайшли солдатів. «Строковики. Так, ось така в нас служба», — визнали вони. Хлопці кажуть, що уявляли собі військову справу зовсім інакше, але тепер опинилися ледве що не в рабстві, а за роботу отримують по 35 гривень на двох.

ВідеоУ Дніпрі строковиків змусили працювати на приватного підприємця

Строковикам наказали вантажити бетонні бордюри на приватному заводі. Такою рабською працею солдатів обурилися випадкові свідки. Вони відзняли нетрадиційну службу. Працівники заводу увагою ЗМІ обурені та заявляються, що солдати працюють легально.

У Дніпрі строковиків змусили працювати на приватного підприємця

Замість опанування автоматів і тактики поведінки в бою строковики вручну вантажать величезні бетонні вироби: 10 піддонів – це щоденна норма для кожного з них. Працівники заводу увагою журналістів обурені і запевняють, що солдати працюють легально. «Он є старший їхній, он є військова частина, можете туди звернутися», — радять вони. Військові старшого назвати не схотіли, а від розпитувань раптом кинулися навтьоки, немов за командою. Проте загубили докази – військовий кашкет з гербом України.

Офіс підприємства було зачинено, і хоч всередині хтось був, двері не відкривали. Працівники, які тільки що були поруч з солдатами кажуть, що бійців не бачили, як і свого керівництва. Заступник командира 26-го об’єднаного загону переконує, що про здачу солдатів в оренду й мови не може бути. «При такому тотальному контролі, навіть із вашого боку, сильно не побалуєшся. Щоби за п’ять гривень заробити, а після того знайти пригоди і щоби тебе вигнали з армії», — пояснює Олег Срібний. За його версією, загін нині будує казарми, тож, можливо, що на заводі просто забирали будівельні матеріали. За документами, договір співпраці з заводом є, але на інші роботи – приготування бетонного розчину. А замовником є саме приватний підприємець, тож військові виконують його побажання майже півроку за понад 100 тисяч гривень. Печатки на договорі немає.

Решта командування – у відрядженнях, тож пояснити в частині нічого не можуть. ТСН надіслала запит до міністерства оборони, щоб дізнатися, чи можуть так використовувати строковиків. Відповіді поки не отримано.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська