Пошкоджений “шахедом” будинок у Дніпрі: на якому етапі ремонт та де живуть відселені мешканці

logo

Мешканцям пошкоджених квартир довелося переїхати. Влада пообіцяла їм відремонтувати будинок і до завершення робіт виплачувати кожного місяця компенсації від 9 до 15 тисяч гривень. За ці кошти люди орендують нове житло. Крім цього, була підготовлена проєктно-кошторисна документація, яка вже пройшла експертизу.

“Уже підготовлена проєктно-кошторисна документація, вона проходить експертизу. Ми сподіваємось, що це триватиме тиждень-півтора і до кінцяквітня уже почнеться встановлення крана. Почнуть демонтаж. Відновлювальні роботи триватимуть від пів року до року” — розповідав у лютому Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради.

“Особи” поспілкувалися з мешканцями постраждалого будинку, людьми, яким довелося відселитися і архітектором. Ми з’ясували, де нині живуть люди пошкоджених квартир та коли розпочнеться ремонт зруйнованих під’їздів.Також — звернулися за коментарем до міської влади.

Пані Людмила — переселенка з Запорізької області і наразі проживає у третьому під’їзді на шостому поверсі пошкодженого будинку. В момент прильоту була вдома з донькою. Її помешкання не постраждало. За словами жінки, мешканці відселилися хто куди: дехто в сусідні будинки, дехто в інші райони Дніпра. Коли розпочнуть ремонтні роботи, не знає, однак зауважує, що обіцяли в квітні.

“При мені все це відбулося. Вночі бахнуло.Мешканці всі відселені по Дніпру. Обіцяли почати робити демонтаж цього будинку вже скоро, у квітні місяці наче. Начебто вже є проект відбудови цього будинку, вже він затверджений. Коли це буде відбуватися, я не знаю. Знаю точно, що п’ятий поверх не придатний для життя, а як там нижче – я не знаю. І чи будуть демонтаж проводити до самого фундаменту чи може перший поверх залишать”, – розповіла Людмила.

Мешканка Надія жила на четвертому поверсі в одному з під’їздів, щопостраждав. В момент вибуху впала з ліжка та бачила все на власні очі. Її помешкання сильно затопило. Жінка переїхала у сусідній будинок та знімає квартиру там. За її словами, інші сусіди теж переїхали і розкидані по всьому місту.

“Сильно постраждали трьохкімнатні квартири. Мою квартиру сильно затопило. Ми навіть не знаємо, що будемо робити, бо пішов грибок і все треба знімати до цегли. Ми зняли квартиру тут поряд, у 49 будинку. А так люди по всьому місту розкидані. Вони намвідразу сказали, що житлом забезпечити не можуть, але будуть виплачувати кошти. Поки нас ніхто не обманює”, – розповіла Надія та додала, що не знає, коли будуть відбудовувати будинок.

За її словами, обіцяли все відбудувати, як можна скоріше.  А на ремонт квартир, які залиті водою, дадуть фінансову допомогу.

“Нам обіцяли, що квартири, які залиті, то дадуть на ремонт поміч. Але це вже після того, як відбудують і завали розберуть. Там у нас і шахта ліфта розбита, каналізація вся розбита. Це все треба відновити. Обіцяють як можна скоріше відбудувати. Може рік, може менше. Ми надіємося, що може нас на зиму заселять”, – додала Надія.

Мивідправили запит Дніпровській міській раді та отримали копію технічного звіту. У ньому детально описано проведення обстеження, технічний стан будівельних конструкцій пошкодженої дев’ятиповерхівки. У висновку вказано, що пошкоджені секції житлового будинку у аварійному стані та непридатні для експлуатації.

Ми поспілкувалися з проектувальниками, які складали технічний звіт. За словамиархітектора Олени, інструментальне обстеження вже завершене. Також виконаний робочий проект. Будівельні роботи планують розпочати, як пройде процедура закупівлі.

“Інструментальне обстеження вже давно завершене, але це частина великого процесу. У нас вже експертиза проекту вийшла. Технічний звіт це одна частина роботи, друга частина роботи — це робочий проект, який також виконаний і пройшов експертизу. Роботи планують розпочати, як пройде процедура закупівлі. На скільки я знаю,її вже запустили”, – розповіла проектувальниця.

“Особи” звернулися з офіційним запитом до департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради за коментарем. Однак відповіді ще не отримали.

Нагадаємо, що ще у лютому міський голова Дніпра Борис Філатовсказав, що оскільки цей будинок цегляний, а не панельний, то його відновлять швидко і з мінімальним ремонтом.

“Зараз (зі стриманим оптимізмом) можемо сказати, що, оскільки цей будинок цегляний, а не панельний, то маємо хороші шанси відносно швидко відбудувати розбиті секції та повернути людям квартири. Скоріше за все, навіть з мінімальним ремонтом”, – зазначив Борис Філатов.

Так пошкоджений будинок на вулиці Енеїди, 26 виглядає зараз:

Раніше “Особи”також писали: “Ракетний удар по Дніпру 19 квітня: скільки квартир зруйновано”.

Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.