Терапія роботою: як волонтери Дніпропетровщини допомагають жертвам домашнього насилля (Відео)

logo

Соціальний будинок 'Рукавичка' на Дніпропетровщині

Дніпро

18.03.2019 18:49

Волонтери з «Мартін Клубу» заходилися навчати жінок нової професії, щоб ті змогли знайти постійне помешкання та утримувати дітей

Жертви домашнього насилля – матері з дітьми – часто не мають ані грошей, ані роботи, яка дала б можливість самостійно заробляти на життя. Тож на Дніпропетровщині волонтери з «Мартін Клубу» заходилися навчати жінок нової професії, щоб ті змогли знайти постійне помешкання та утримувати своїх дітей.

40-річна Наталія Павлова до Дніпра переїхала із Маріуполя. Вихователька дитячого садка з сином та дочкою рятувалася від чоловіка-тирана. Оселилась у соціальному будинку «Рукавичка». Нині жінка опановує нову для себе професію – кондитера.

Запевняє: «Мені дівчата дали дах над головою. Я готова їм допомагати завжди. Я роботи не боюся, будь-якої роботи. Я закінчила училище педагогічне і починала двірником в дитячому саду. Роботи не боюсь».

У соціальному будинку живуть троє мам із шістьома дітьми. Інші жінки, як і Наталія, також охоче навчаються пекарській справі.

За темою

«Так, руками це робити довго і повільно. Але через кілька тижнів… Ось Наташа почала тільки вчора робити. За вчора вона зробила тільки два листочка, це повільно і довго. Але через 2 тижні вона буде робити 10-15 листочків за зміну. І тоді на цьому вже можна заробляти», – розповідає технолог Ольга Давиденко.

Зорганізували професійне навчання для жінок в соціальному будинку волонтери громадської із «Мартін Клубу».

«У жінки з’являється робота, вона починає заробляти сама, вона починає сплачувати податки, вона відчуває себе громадянкою. Вона вміє щось робити. То вже просто. далі нічого робити не потрібно», – пояснює керівниця ГО Вікторія Федотова.

Зараз це вже команда, це взаємовиручка, взаємодопомога, плюс до всього, жінка має невелику зарплату від своєї випічки. Це теж дає впевненість в тому, що «я можу налагоджувати своє життя», «я можу бути корисною», – каже вихователька соціального будинку «Рукавичка» Ілона Смелянець.

Нині у планах волонтерів відкрити крамничку, в якій продаватимуть солодку продукцію мешканців «Рукавички». У цьому магазині працюватимуть насамперед жінки, які тимчасово перебувають у соціальному будинку.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, «5 канал»

Відео за темою

Сальма Хайєк знялася у провокаційній фотосесії на тему насильства над жінками