Священник, який спричинив ДТП у Кривому Розі, відбувся позбавленням прав на рік

logo

image

Наприкінці жовтня Skoda, за кермом якої перебував священнослужитель, врізалася у припарковану на узбіччі Peugeot, у якій перебувала жінка з чотирирічною дитиною. Як розповів Суспільному адвокат постраждалої Сергій Голуб, 11-го листопада Жовтневий райсуд Кривого Рогу визнав провину чоловіка, позбавивши його права сідати за кермо впродовж року. Проте відшкодувати гроші за ремонт автівки та отримати компенсацію за заподіяну шкоду кермувальниця Peugeot не може.

Рената Кияшко, у автівку якої врізався священник, розповідає: удар був сильний як вибух.

“У автівці спрацювали подушки. Шум перевернутої машини поряд. Дитина позаду. Я перелякалася більше за сина, аніж за себе”, — розповідає жінка.

На щастя, чотирічний син Ренати був пристебнутий у автокріслі. Її ж саму того дня “швидкою” доправили до 2-ї лікарні. У результаті аварії вона отримала травми голови, струс мозку, забої обличчя і рук, ушкодження лівого ока.

В мережу потрапило відео та фото з місця аварії. У водії, який спричинив ДТП, впізнали отця Ігора. До аварії він був настоятелем у церкві Вхід господній до Єрусалима.

“Насправді він був дуже п’яний за кермом, дуже, — стверджує постраждала. — Через це, швидше за усе, він і не побачив припарковану автівку, хоча ми стояли на габаритах, у нас були включені фари, це було видно. Громадяни виймали його з машини, він самостійно вийти з неї не міг”.

У храмі священнослужителя журналісти Суспільного не застали. Прихожани не на камеру розповіли, що отець Ігор вже не є настоятелем і проводить церковні обряди “у миру”.

Патрульні склали на священника протокол про кермування у нетверезому стані. Це понад 10 тисяч гривень штрафу на користь держави, сплата судового збору і рік без водійських прав. 11-го листопада Жовтневий райсуд визнав провину чоловіка. Втім, за заподіяні внаслідок ДТП ушкодження кермувальниці Peugeot, притягти його до кримінальної відповідальності неможливо, бо отримані ушкодження не є травмами середньої тяжкості.

За словами адвоката Сергія Голуба, матеріали з Криворізької поліції передали до патрульної поліції міста. До суду справа поки що не дійшла, бо патрульні не склали інший адміністративний протокол – про вчинення самої ДТП.

«Працівники поліції вважають, що тут немає ознак злочину, є ознаки адміністративного правопорушення. На місці був складений лише протокол про керування водієм у стані алкогольного сп’яніння. Однак він, наскільки мені відомо, на зв’язок з працівниками поліції не виходить, тому відсутня можливість складання на нього адміністративного протоколу за скоєння саме ДТП», — каже адвокат.

Після аварії священнослужитель виходив на зв’язок з родиною один раз телефоном, обіцяв допомогти грошима. Проте після цього просто зник.

Журналісти Суспільного Дніпро надіслали запит до Патрульної поліції Кривого Рогу щодо того, чи складали поліцейські протокол про скоєння ДТП. Чекаємо на відповідь.

Син кандидата на посаду мера Кривого Рогу збив на пішохідному переході дитину