Сто днів об’єднання: новостворені ОТГ Дніпропетровщини розповіли про перші результати роботи

logo

Сто днів об'єднання: новостворені ОТГ Дніпропетровщини розповіли про перші результати роботи

Сьогодні, 16 квітня, у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся День відкритих дверей, під час якого голови новостворених ОТГ нашої області розповіли про основні здобутки громад. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Сто днів — саме стільки 22 об’єднані територіальні громади Дніпропетровщини живуть і діють в нових умовах за новими правилами. На сьогодні всі новостворені ОТГ нашого регіону прийняли бюджети і працюють над виконанням розроблених програм. Серед найбільш нагальних проблем ОТГ області: ремонт навчальних закладів, опалювальних систем, ремонт доріг та відновлення водопостачання.

«У жовтні та грудні минулого року було утворено 22 об’єднані територіальні громади. Наразі у Дніпропетровщині функціонує вже 56 ОТГ, і у кінці квітня до цієї команди долучаться ще 4 громади. Зазначу, що 56 ОТГ цьогоріч реалізують 3,5 млрд грн, з них 1,3 млрд — бюджет новостворених громад, які на ці кошти планують втілити у життя близько 300 інфраструктурних проектів», — розповіла директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Також за рішенням Уряду цьогоріч в Україні розпочався процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад. І перші три громади Дніпропетровщини, які взяли на свій баланс землі — це новостворені ОТГ.

«Тією землею, якою раніше розпоряджався Держгеокадастр, наразі розпоряджатимуться громади. Це – ще одні позитивні наслідки реформи децентралізації. У свою власність землі взяли Верхньодніпровська, Петриківська та Китайгородська ОТГ», — розповіла Олена Тертишна.

Окрім того, в області продовжується активна передача об’єктів комунальної власності. Відтак новостворені ОТГ за 100 днів своєї роботи взяли на свій баланс 116 об’єктів, які раніше знаходилися у комунальній власності.

«Це школи, садочки, клуби, спортивні об’єкти, музичні та мистецькі заклади. Новоствореним ОТГ області залишається прийняти на свій баланс всього 94 заклади. Тобто за сто днів вони виконали більше піврічного плану своєї роботи. Також в цьому році почалася реалізація медичної реформи. В області буде будуватися 18 амбулаторій сучасного європейського типу. Шість з яких — у новостворених ОТГ», — повідомила Тертишна. 

Загалом сто днів це замало для реалізації глобальних планів, але достатньо для того, щоб маленькими кроками розпочати їхнє втілення. Що означають ці сто днів для Миколаївської об’єднаної територіальної громади розповів Віктор Одоєвцев, голова громади.

«До складу Миколаївської ОТГ входять три селишні ради — Миколаївська, Петропавлівська і Васильківська. Ми одразу почали розвивати ті села, які ніколи не бачили великих коштів. Зокрема, на нашій території була проблема із садочками, не вистачало місць. Зараз ми інвестуємо 8 млн грн на відкриття сучасного дитсадка на базі школи у селищі Васильківське. Також у селах Катеринівка та Мар’їна Роща відновлюємо водопостачання — будуємо новий водопровід, це коштуватиме близько 4 млн грн. Окрім того, в ОТГ активно вирішується питання вуличного освітлення, встановлюємо камери відеоспостереження, ремонтуються клуби та школи, масштабно реконструюються дороги, також вкладаємо кошти у дитячий спорт, мистецтво та дозвілля», — розповів Віктор Одоєвцев.

В свою чергу, голова Межівської ОТГ Володимир Зражевський розповів, що вони так само реалізують низку інфраструктурних об’єктів, також після утворення громади у комунальну власність були взяті усі соціальної, освітньої і медичної сфер, які зараз масштабно осучаснюються. Новостворена ОТГ навіть встигла запровадити соціальне таксі, яким мешканці можуть їздити між селами і у райцентр. 

«Пасажирські перевезення у межах районів є збитковими, тому громада ініціювала запровадження соціального таксі. Вартість поїздки складає 40 копійок за кілометр, тобто поїздка до найдальшого села за 30 км коштує 12 грн. Сьогодні бюджет об’єднаної громади складає 110 млн грн», — розповів Володимир Зражевський.

Нагадаємо, у Дніпрі досвідчені громади презентували найуспішніші інфраструктурні проекти.

Автор: Дарина ТВАРА