Що тепер знаходиться на місці ресторану «Люкс» у Дніпрі: від прибуткового будинку до висотки-гіганта (ФОТО)

logo

Що тепер знаходиться на місці ресторану «Люкс» у Дніпрі: від прибуткового будинку до висотки-гіганта (ФОТО)

З «обличчя» Дніпра за останні кілька років зник не один десяток старовинних будинків. Здебільшого вони давно були в жалюгідному стані, згорілі й зруйновані наполовину. Так, на центральному проспекті Дніпра на місці 18 поверхового будинку колись була невелика триповерхова будівля.

Новости Днепра про Що тепер знаходиться на місці ресторану «Люкс» у Дніпрі: від прибуткового будинку до висотки-гіганта (ФОТО)

Журналісти dnepr.info дізналися, як раніше виглядала будівля на розі проспекту Яворницького та вулиці Половицької.

Наприкінці XIX ст на розі центрального проспекту та вулиці Половицької у Дніпрі було збудованоприбутковий будинок. Належав він сім’ї Ільєвих. Глава сім’ї займався торгівлею та володів кількома магазинами в Катеринославі. Потім він захотів збільшити капітал і збудував прибутковий будинок. Перший поверх Ільєви планували здавати в оренду торговцям, другий відводили для тих, хто б захотів орендувати квартиру, а на третьому жили самі. На момент купівлі ділянки та будівництва будинку у Ільєва не вистачило грошей викупити сусідню ділянку і після зведення триповерхового особняка вийшло, що вінвиявився вартим до будинку бельгійського промисловця Вюргелера, який знаходився на сусідній ділянці.

1914 року сім’я Ільєвих покинула будинок і виїхала з країни.

Наприкінці 1930-х років будинок промисловця та будинок торговця було вирішено об’єднати спільним фасадом, зробити в єдиній стилістиці та надбудувати ще один поверх. Довгий час у будинку були комунальні квартири.

На першому поверсі будівлі, де за часів Катеринослава були магазини, за часів, коли місто стало називатисяДніпропетровськом, відкрився ресторан «Люкс». Він був у будинку Вюрглера.

Новости Днепра про Що тепер знаходиться на місці ресторану «Люкс» у Дніпрі: від прибуткового будинку до висотки-гіганта (ФОТО)

У середині 1990-х у «Люксі» сталася пожежа. Будівля ресторану та частина будинку згоріла і більше не функціонувала. Будівлю було визнано аварійною, мешканців відселили. У частині будинку, що належав Ілльовим, жили люди. Пізніше будинок Вюрглера було знесено, а сусідній будинок реконструйовано.

Новости Днепра про Що тепер знаходиться на місці ресторану«Люкс» у Дніпрі: від прибуткового будинку до висотки-гіганта (ФОТО)

На місці одного тепер височіє величезна будівля на 18 поверхів, у другому старовинному чотириповерховому будинку, як і раніше, живуть люди.

Читайте також:

Частині пенсіонерів у Дніпрі пенсію перерахують уквітні, а додаткові виплати вони отримають лише у червніНезвичайні гори у Дніпрі і поруч: павукоподібна Монашка, Лиса та БілаЗвідки беруться пилові бурі та як вонивпливають на якість повітря у ДніпріВ одному з районів Дніпра ще 40 років тому існували дерев’яні бараки (ФОТО)Які зміни чекають намешканців Дніпра з 1 квітня: дзвінки з податкової та зростання мінімалки

Новости Днепра про Що тепер знаходиться на місці ресторану «Люкс» у Дніпрі: від прибуткового будинку до висотки-гіганта(ФОТО)УкраїнськаНовости Днепра про Що тепер знаходиться на місціресторану «Люкс» у Дніпрі: від прибуткового будинку до висотки-гіганта (ФОТО)Русский

Автор:

У Дніпрі звузили вулицю Любарського: коли планують закінчити роботи

Новини Дніпра

Сьогодні 10:00

Важлива інформація!

Омбудсмен розповів, чи можуть співробітники ТЦК затримувати людей на вулиці

Новини Дніпра

Сьогодні 09:38

Співробітники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК) не можуть затримувати громадян…

У Дніпрі на Пирогова спалахнула масштабна пожежа: коментар ДСНС

Новини Дніпра

Сьогодні 09:07

До гасіння займання залучили 14 рятувальників та 2 одиниці техніки.

Спортсменка з Дніпра виборола медаль на чемпіонаті світу з тхеквондо

Новини Дніпра

Сьогодні 08:31

Вітаємо!