Про місцеві юстиції, — Іван Васючков

logo

Про місцеві юстиції, - Іван Васючков

Останній місяць йде серйозне протистояння взятому Президентом курсу на децентралізацію з боку ДніпроОблЮстиціі в частині організації автобусних перевезень. Про це на своїй сторінці зазначив громадський активіст Іван Васючков, передає Дніпроград. 

В межах Дніпропетровської області на поточний момент діє понад 50 внутріiшньорайонних маршрутів, організатором яких повинні бути районні держадміністрації. Починаючи з 2010 року глави всіх РДА писали відмову від організації маршрутів на користь ОДА. Аж до 2014 року цими маршрутами активно приторговували в ОДА, вставляючи їх в пакети для зручності перемоги тих чи інших перевізників. Ціна питання, за наявною інформацією, становила від 5тис $ і вище за 5-річні договору. 50 маршрутів навіть по 5 тис — вельми кругленька сума.

«Вигідно це і перевізникам — маючи десятки маршрутів в межах області набагато легше вигравати і інші централізовано, знищуючи будь-яку конкуренцію на місцях, при цьому наймаючи на ці маршрути місцевих і встановлюючи для них таксу за «повітря» у розмірах від 3х до 5 тис.грн за машину, таким чином відбиваючи «інвестиції в маршрут» за рік, — розповів активіст, — Все це (корупція на конкурсах, такса приватникам з боку великих перевізників та інші побори) веде до збільшення тарифу для пасажира навіть на найкоротші маршрути».

Чинне керівництво ОДА взяло курс на децентралізацію — віддати право організації перевезень того, хто це повинен робити згідно з чинним законодавством. ст.7 ЗУ «Про автомобільний транспорт» говорить, що організацією внутрішньорайонних маршрутів повинні займатися райдержадміністрації, про це ж говорить і ст.20 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації».

Аналогічна передача повноважень «на місця» для України не в новинку — в 2015 і 2016 роках вже проходили конкурси на внутрішньорайонні маршрути в Одеській області.

«Однак, Дніпропетровське обласне управління юстиції так не вважає. Для них не указ прямі норми Закону, знайшовши зачіпку в Постанові 1081 вони відмовляють районним держадміністраціям в їх законному праві організовувати, управляти і забезпечувати внутрішньорайонні перевезення. Для мене очевидно, що втративши можливість «сплатити» за маршрути в ОДА зацікавлені особи вирішили «сплатити» за відмову управлінням юстиції», — зазначив Васючков.

Ось що на думку Васючкова повинна дати передача управління транспортом на місця:

1) Більш гнучку для змін маршрутів систему — не потрібно бігати за кожною папірцем і узгодженнями і необхідних змін в ОДА, що часом займало по 4-6 місяців, все вирішується на місцях в РДА.

2) Можливість проводити компенсацію пільг за рахунок місцевих бюджетів.

3) Можливість залучати на внутрірайонні маршрути перевізників і розвивати власних, створюючи внутрішню конкуренцію.

4) Швидка і якісна реакція на скарги і конфлікти з боку місцевої влади.

«І все це рубає під корінь пара чиновників, яким Закон не указ в їх теплих кабінетах. Крапку в цьому питанні повинен поставити суд, який скоріш за все вкаже облюстіціі на необгрунтованість їх відмови. Однак на це піде багато часу. Часу, якого у нас вже давно немає і який втрачати ми не маємо права. Однак мене більше цікавить інше питання — яку відповідальність понесуть посадові особи за вміння вправно користуватися службовими повноваженнями в корисливих цілях? Навряд чи більше, ніж дисциплінарне стягнення», — йдеться у дописі, — «Як же дістали ці тисячі і тисячі чиновників, які гальмують і рубають на корені всі важливі для нашої країни зміни. Особливо коли заглядаєш в їх декларації і розумієш як сильно вони стурбовані своїми кишенями, а не реальними проблемами нашої країни».

Автор: Валерія ІЛІЄВА