П’ятеро дітей загинули в водоймах Дніпропетровщини з початку червня. ВІДЕО

logo

П’ятеро дітей загинуло з початку червня під час купання на Дніпропетровщині. Таку сумну статистику 15 червня під час прес-конференції навів начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Олександр Голуб’ятніков.

«6 червня в Новомосковському районі на каналі «Дніпро-Донбас» потонуло двоє хлопців 11 та 14 років. Діти без дозволу батьків пішли купатися і загинули. Вже за два дні , восьмого червня, у Кривому Розі у Карачунівському кар’єрі потонув 14-річний хлопець. А 10-го у місті Покров вода забрала життя дев’ятикласниці місцевої школи. В Солонянському районі тринадцятирічний хлопчик, який приїхав на відпочинок із Дніпра, потонув у ставку. Всі діти загинули, купаючись у непридатних для цього місцях»,- розповів Олександр Голуб’ятніков.

За словами начальника відділу ювенальної превенції, під час літніх канікул діти більше часу проводять без батьківського нагляду. Як свідчить статистика, трагічні випадки з неповнолітніми, нажаль, непоодинокі.

«Закликаю батьків тримати під контролем, як, де та з ким проводять свій час їх діти. Не зайвим буде ще раз нагадати правила безпеки на воді, а найкраще, переконати дітей не купатися без нагляду дорослих у водоймах»,- наголосив Олександр Голуб’ятніков.

За словами поліцейського, саме батьки несуть повну відповідальність за дитину до повноліття. Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність батьків за злісне невиконання по догляду за дитиною(ст.166), та найтяжчим покаранням є травмована дитина чи обірване юне життя.

«Дніпропетровська область-лідер за сумною статистикою смертей на воді у червні. Ми маємо шестеро потонувших, з яких п’ятеро неповнолітні, та одного зниклого безвісно на воді. Органами місцевого самоврядування визначено лише 45 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, з них 24 мають у користуванні комунальні пляжі, 11 баз відпочинку та один дитячий табір у Межівському районі. Всі трагічні випадки, де потонули люди, трапилися у місцях, не обладнаних для купання»,- повідомила начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Дар’я Гречищева.

За словами представника служби з надзвичайних ситуацій, співробітники підрозділів спільно з поліцейськими проводять щоденні рейди в місцях відпочинку людей на воді. Нажаль, як показує реальне життя, таблички, які встановлені у непридатних для купання місцях, «Купатися заборонено», не зупиняють людей.

За матеріалами ВК ГУНП у Дніпропетровській області