Нова українська школа на порозі: перший досвід Дніпра

logo

Нова українська школа на порозі: перший досвід Дніпра

Вже наступного понеділка, 3 вересня, в Нову українську школу у Дніпрі підуть 11 тисяч першачків. Сьогодні, 30 серпня, під час прес-конференсії і ІА «Мост-Дніпро» експерти нагадали, що таке НУШ і чого очікувати як першокласникам, так і їх батькам. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Усього в місті сформовано 370 перших класів, де навчатимуться 11 тисяч дітей.

«При цьому 294 перших класи навчатимуться за стандартною програмою Нової української школи. А інші 76 класів навчатимуться за експериментальними програмами. Зокрема, програма «Інтелект України» спрямована на розвиток здібностей орієнтуватися в постійно мінливому інформаційному полі, «Росток»  — на посилене вивчення математики та «На крилах успіху» — акцентує увагу на здоров’ї та рухливості дитини», — розповів голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв.

Для реалізації нової програми в Дніпрі було сертифіковано 353 класних керівників, 250 вчителів фізкультури, 297 вчителів іноземних мов, 150 вчителів мистецьких дисциплін. Також було закуплено в школи міста нове обладнання, техніку та меблі.

«Виникає питання, чому класів 370, а класних керівників 353. Проте немає чого хвилюватися, адже ті ж викладачі іноземних мов можуть вести і перші класи», — зазначив Жолудєв.

Експерт наголошує, що Нова українська школа покликана виховати особистість.

«Ця реформа допоможе з дитини виховати людину-особистість з творчими здібностями. Також немає різкого переходу від дитинства до дорослого життя. Батькам це дає можливість більш глибокого зануритися в процес виховання дитини. Для вчителів це буде підвищення їх конкурентоспроможності в умовах євроінтеграції», — додав Станіслав Жолудєв.

Вчитель Наталя Зінчук, яка минулоріч взяла участь у пілотному проекті НУШ, розповіла як насправді працює нова школа на практиці.

«Найголовніше — усе навчання відбувається у формі гри. Діти не відчувають, що вони навчаються. В нас не було домашніх завдань чи щоденників. Дітям дозволено ходити по класу та спілкуватися один з одним. Ми переживали не кожен урок окремо, а цілий день. Часто діти дивувалися, як день пройшов так швидко, тому що все відбувалося дуже динамічно і цікаво: один урок переходив в інший. Також кожен день у нас проводилися ранкові зустрічі. Де я, як вчитель, мала можливість побачити, хто з яким настроєм прийшов в школу, хто трохи сумний, хто недоспав. З цього я робила висновок і планувала майбутню роботу — більше рухливу чи може творчу і так далі», — розповіла Зінчук.

Вчителька 1-го класу ЗОШ №21 Алла Сотник наголошила, що завдяки НУШ українська освіта врешті відходить від традицій радянського союзу.

«Світ знаходиться у вирі новітніх технологій та потоку інформації. До постійного навчання треба привчити і дітей. Для цього і покликана Нова українська школа. Окрім того, оцінювання в перших класах буде не каральне, а спонукальне, тоді діти будуть вмотивовані виправляти свої помилки і в принципі не будуть боятися робити помилки», — розповіла Алла Сотник.

Автор: Дарина ТВАРА