«Не знав своїх повноважень». У поліції пояснили дії їхнього працівника на місці нападу на ексвійськового у Дніпрі за участю Тищенка

logo

«Не знав своїх повноважень». У поліції пояснили дії їхнього працівника на місці нападу на ексвійськового у Дніпрі за участю Тищенка Невідомі на чолі з Тищенком оточили військового та повалили на землю (Фото:Скриншот відео ХДніпро/Telegram)

Невідомі на чоліз Тищенком оточили військового та повалили на землю (Фото:Скриншот відео ХДніпро/Telegram)

У поліції звільнили лейтенанта Богдана Писаренка, який разом з нардепом Миколою Тищенком брав участь у нападі на колишнього військового у Дніпрі 20 червня. Також там заявили, що Писаренко нібито не знав своїх повноважень.

Про це повідомляєСлідство.Інфо у четвер, 4 липня, з посиланням на отриману від поліції відповідь на інформаційний запит.

Як зазначили журналісти, на опублікованих відео нападу видно, як київський поліцейський Писаренко не б’є колишньоговійськовослужбовця Дмитра Павлова, а заламує йому руки й намагається знерухомити. Після публічного скандалу за результатами службової перевірки Писаренка звільнили.

У поліції зазначили, що Писаренка з 20 по 21 червня відправили у Дніпро для проведення слідчих дій у кримінальному провадженні, яке розслідує поліція Києва. Правоохоронці кажуть, що коли Писаренко вийшов з приміщення, де тривали слідчі дії, він став очевидцем, а потімучасником нападу за участю Тищенка.

«[Він] допустив при цьому непрофесійне виконання обов’язків поліцейського», — заявили у поліції.

У відповіді на запит також сказано, що Писаренко нібито«не знав своїх повноважень, не дотримався порядку застосування заходів примусу та не увімкнув портативний відеореєстратор до і під час конфлікту». Крім цього, він не зателефонував на гарячу лінію 102, колийому заявляли про правопорушення.

Поліцейського звільнили 25 червня, додали журналісти.

2 липня Павлов вперше прокоментував напад на нього Тищенка з охоронцями. Він заявив, що «збожеволілий від безкарності чиновник» вирішив показати свою владу.

«Вирішив [Тищенко] показати,що достатньо лише одного його бажання, і його ручні поліцейські та охоронці поб’ють, принизять, позбавляють волі й покарають будь-якого українця, який наважиться йому суперечити», — написав чоловік.

Напад на ексбійця Kraken у Дніпрі

20 червня у Дніпрі люди у військовій формі та балаклавахнапали на колишнього добровольця і бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра«Сина» Павлова.

На кадрах видно, що люди у формі підійшли до Павлова на Кельнському бульварі, коли той гуляв із немовлям у візочку, оточили військового і повалили на землю. Також один ізнападників обшукував сумку військового.

Telegram-канали стверджували, що Павлов посперечався з нардепом Миколою Тищенком та охороною депутата.

21 червня нардеп прокоментував історію і заявив, що ця ситуація є провокацією. Також він стверджував, що потерпілий уже не є військовослужбовцем.

Нардепзаявляв, що не має охорони. Тищенко говорив, що Павлов також нібито причетний до конфлікту з поліцейськими під час«проведення обшуків шахрайських ботоферм».

«Він там є начальником безпеки ботоферми „дев’яточки“, яка налічує 120 колл-центрів по Україні. Він разом зі своїми хлопцями підійшов до місця, де проводилися слідчі дії і спровокував поліцейського», — сказав нардеп.

Керівник Офісу президентаАндрій Єрмак заявив, що поведінка Тищенка є ганебною. Він додав, що дійсно хрестив сина нардепа, але, за його словами, «це було давно».

24 червня на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію про позбавлення Тищенка повноважень народного депутата. За один деньвона зібрала понад 25 тисяч.

25 червня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для Миколи Тищенка у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Того ж дня на нього одягнули електронний браслет.

3 липня Київський апеляційний суд ухвалив рішеннязалишити Тищенка під цілодобовим домашнім арештом.