На Січеславщині стартував перший Міжнародний водний форум «Борисфен-2018»

logo

На Січеславщині стартував перший Міжнародний водний форум "Борисфен-2018"

З кожним роком стан головної артерії України — річки Дніпро, погіршується. Причиною цього є ряд проблем: забруднення водойм викидами з підприємств, надмірне використання природних ресурсів, замулення та заростання водойм. Сьогодні, 6 липня, на Січеславщині стартував перший Міжнародний водний форум ,,Борисфен-2018″, під час якого провідні екологи та галузеві фахівці не тільки України, а й закордону вирішуватимуть чи не найбільше екологічне питання нашої Держави. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення Форуму — селища Піщанка. 

У Дніпро щорічно 10 тисяч підприємств скидає понад 10 куб км стічних вод, з яких 0,15 без будь-якої очистки. Вода Дніпра забруднена отруйними хімічними речовинами: сполуками важких і радіоактивних металів.  Найбільша річка країни має усі шанси перетворитися на суцільне болото. Гордість і символ України Дніпро цвіте, міліє, заростає та гниє. Вже зараз ріка втрачає здатність самоочищуватися і це може мати незворотні наслідки. Тож питання збереження річки сьогодні стало пріоритетним для Дніпропетровської обласної ради. 

«Головна мета Форуму «Борисфен-2018″ — розробити план реальних дій порятунку річки Дніпро, збереження та захисту водного середовища на національному рівні. Адже 70% нашої країни залежить від екосистеми Дніпра. І вже зараз необхідно приділити проблемі критичну увагу, інакше в найближчий час ми матимемо реальну незворотну негативну перспективу. Зокрема, за відсутності системних підходів ми просто втратимо одну з головних водних артерій країни. Тож питання екології річки Дніпро має стояти чи не на першому місці. І сьогодні ми закладаємо перший камінь, який, переконаний, стане рушійною силою у вирішенні цієї нагальної проблеми», — наголосив ініціатор форуму, заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус. 

У заході беруть участь керівники органів місцевого самоврядування та водоканалів України, голови ОТГ, науковці та представники комерційних організацій. Відтак депутат обласної ради, голова комісії з питань екології та енергозбереження Анатолій Івахно вважає, що результатом критичного стану річки є безвідповідальне ставлення до природних ресурсів.

«В країні повністю відсутній будь-який контроль влади чи правоохоронних органів за екологічною ситуацією в країні. Єдиний дієвий механізм — громадськість. На сьогодні органи місцевого самоврядування  досі не мають достатньо повноважень, аби впливати на екологічну політику, зокрема, у питаннях притягнення до відповідальності порушників екологічних норм», — наголосив Івахно.

Програма форуму передбачає проведення конференції, дискусійної панелі та виставки сучасних технологій у галузі водопровідно-каналізаційного господарства та відновлюваної енергетики.

Автор: Дарина ТВАРА