На Дніпропетровщині запровадили процедуру юридичного визнання

logo

Добровольці, не очікуючи нагород, ризикуючи життям, стали на захист цілісності нашої держави. І сподіваються, що на державному рівні буде визнано їхню участь у воєнних діях. Фото Володимира ЗАЇКИ

Коли розпочалася війна на Донбасі, захищати Україну на передову вирушило добровольцями багато патріотично налаштованих людей. Серед них і бійці добровольчих підрозділів, і медичні працівники. Не всі вони воювали у складі офіційних підрозділів Збройних сил та Національної гвардії. На жаль, на державному рівні досі не визначено юридичної процедури визнання таких добровольців учасниками бойових дій. Відповідні законопроекти є, але у народних депутатів до них черга ніяк не дійде.

На Дніпропетровщині вирішили усунути цю несправедливість та ініціювали визнання добровольців на регіональному рівні. Для цього у Дніпропетровській обласній раді створили спеціальну комісію, яка приймає заявки від тих, хто захищав територіальну цілісність і державний суверенітет на сході України, і ретельно вивчає їхню участь у бойових діях. Комісія вже затвердила перші 30 прізвищ добровольців. «Ці люди фактично не перебували на службі у Збройних силах України або в інших офіційних структурах, співробітники яких виконували обов’язок, вирушаючи на передову в зоні проведення антитерористичної операції. Проте саме добровольці, не очікуючи нагород, ризикуючи життям, стали на захист цілісності нашої держави. На жаль, нині юридично їхньої участі у воєнних діях не визнано», — зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Головний критерій, який бере до уваги спеціальна комісія під час визнання статусу бійця-добровольця, — перебування в зоні воєнних дій та участь у них. Згідно з положенням, яке розробила комісія, кандидати повинні надати певні документи, що підтверджують це. Тепер визнані комісією статуси 30 людей мають затвердити депутати на найближчій сесії обласної ради. Регіональне визнання добровольців у подальшому надасть їм змогу на рівні з іншими бійцями АТО користуватися пільгами та послугами, що надають (надаватимуть) в області. Як пояснили «УК» у прес-службі обласної ради, їх перелік розробляють (це може бути безкоштовний проїзд, безкоштовна реабілітація тощо), і відповідні кошти згодом буде закладено в обласний бюджет.

Робота з визнання добровольців 30 прізвищами не завершується. Комісія прийматиме заявки від усіх, хто добровільно брав або бере участь в АТО. Охочі можуть звертатися до відділу моніторингу питань адаптації учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб Дніпропетровської обласної ради або зателефонувати за номером (056) 742-80-47. Там повідомлять, які саме документи потрібні для подання заявки.