На Дніпропетровщині заблокували осередок проросійської «тролеферми»: намагався зірвати вибори

logo

image

Про це повідомила пресслужба СБУ.

«Тролями» виявилися жителі Дніпра, Кривого Рогу та Павлограду. Вони були адміністраторами груп у соціальних мережах та розповсюджували в інтернеті антиукраїнські матеріали, які закликали до порушення територіальної цілісності України.

Також вони намагалися вплинути на проведення місцевих виборів. Правоохоронці встановили, що затримані активно листувалися з жителями Росії та окупованих територій Донбасу. Ті давали їм завдання поширювати фейкові матеріали щодо майбутніх виборів та кандидатів. Вони також планували спровокувати масові заворушення в регіоні.

У СБУ встановили, ким є один з координаторів «тролеферми». Це уродженець Дніпропетровської області, який приєднався у травні 2014 року до бойовиків «ДНР».

Кримінальне провадження порушили за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України). «Тролям» загрожує від п’яти до десяти років в’язниці.

Російська «фабрика тролів»

Найвідомішою «тролефермою» є російське Агентство інтернет-досліджень — російська ферма тролів, яка вперше потрапила під американські санкції у 2018 році. Її власником називають наближеного до Путіна російського олігарха Євгена Пригожина.

Його також вважають керівником і фінансистом російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер», найманці якої воюють в Україні, Сирії, Судані, Лівії та Мозамбіку.

Результати розслідування США про втручання в американські вибори 2016 року, оприлюднені в березні 2019 року, показали факти втручання РФ у виборчий процес у Сполучених Штатах. Активну участь втручанні брала саме російська «фабрика тролів».

У цій справі обвинувачення отримали 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед них і Євген Пригожин. За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».

Російські ботоферми в Україні

21 вересня у СБУ заявили про затримання в Запоріжжі та Києві організаторів російських ботоферм, які намагалися вплинути на електоральні настрої українців. Техніки загалом у них було на понад один мільйон гривень.

І це не перший таки випадок. У червні спецпризначенці заблокували міжрегіональну мережу «ботоферм» у Києві та кількох областях, якою керували з Росії. Вона дозволяла генерувати фейкові повідомлення від понад 10 тисяч ботів.