На Дніпропетровщині зросла кількість випадків сказу: що відомо

logo

Главная страница / Новини Дніпра / На Дніпропетровщині зросла кількість випадків сказу: що відомо
На Дніпропетровщині зросла кількість випадків сказу: що відомо

ВСП «Новомосковський районний відділ»
інформує про погіршення епідеміологічної обстановки по сказу на території м. Новомосковська та Новомосковського району, пише «Наше місто».

Загальна кількість постраждалих в зрівнянні з минулим роком зросла на 18%. Кількість постраждалих від бродячих
тварин зросла на 38%.

Станом на 16.11.2023 року по місту Новомосковську зареєстровано 2 випадки сказу серед тварин, та 5 випадків по Новомосковському району.

В 2022 році по місту Новомосковську взагалі не реєструвалися випадки  сказу, а Новомосковському району було зареєстрована лише один випадок.

Серед тварин в яких був виявлений сказ були: коти, собака, велика рогата худоба та лисиця.

Довідка

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини,
спричинене нейротропним вірусом сказу із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи.

У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Причини сказу і шляхи передавання інфекції

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

укус;подряпину та мікроушкодження шкіри;потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.

Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря. Зволікання може коштувати життя.

Симптоми сказу

У людини інкубаційний період сказу, як
правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:

місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці
пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.