На Дніпропетровщині громади виграли конкурс для реалізації важливих медичних проєктів

logo

Дві громади Дніпропетровської області – Покровська та Васильківська, отримають по 100 тисяч доларів на реалізацію проєктів з міжмуніципального співробітництва. За ці кошти вони реалізують важливі медичні проєкти.

Про це Відкритому розповіли голова Покровської селищної громади Світлана Спажева та спеціалістка з розвитку Васильківської громади Вікторія Варава.

На Дніпропетровщині громади виграли конкурс для реалізації важливих медичних проєктів - рис. 1

Всього по Україні чотири громади отримали найвищі бали від конкурсної комісії Програми USAID DOBRE, серед них – дві з Дніпропетровщини.Нагородження переможців конкурсу проєктів «Міжмуніципальне співробітництво громад: досягнення та виклики» відбулось днями у Києві. У заході взяли участь представники Міністерства інфраструктури України, територіальних громад, міжнародні партнери, експерти та медіа.

“Наш проєкт заключається у медико-соціальній реабілітації. Ми хочемо підвищити згуртованість внутрішньо переміщених осіб та жителів Покровської, Великомихайлівської, Маломихайлівської територіальних громад. Несекрет, що проблеми з великою міграцією існують, а ми хочемо зробити так, щоб люди залишались тут і отримували якісні послуги не лише в обласному центрі. Завдяки перемозі у конкурсі ми можемо закупити усе необхідне обладнання, провести ремонти приміщень для проведення медичної та соціальної реабілітації. Це буде нова лабораторія, три кабінети фізіотерапії та сурдолога, на площі 187 кв.м.”, – говорить Світлана Спажева.

На Дніпропетровщині громади виграли конкурс для реалізації важливих медичних проєктів - рис. 2

Світлана Спажева

Васильківська тергромада Дніпропетровської областіподавалась на конкурс із проєктом «Спільний шлях до здоров’я: міжмуніципальна медична ініціатива». Він передбачає створення кабінету мамографії для мешканок Васильківської та Дубовиківської громад.

“Завдяки перемозі в конкурсі ми створимо для жінок можливість проходити мамографію в місцевій лікарні. Раніше цю медичну послугу можна було отримати лише в Дніпрі, куди потрібно їхати 100 кілометрів. Запит на послугу дуже великий, як у нас, так і в Дубовиківськійгромаді. Зараз війна, нерви, стрес, у жінок підвищується ризик захворювань та патологій. Тепер вони матимуть можливість пройти мамографію, а лікарня отримуватиме кошти від НСЗУ та за них зможе купувати ще нове обладнання. Я впевнена, що послуга буде користуватися великим попитом”, – наголошує Вікторія Варава.

На Дніпропетровщині громади виграли конкурс для реалізації важливих медичних проєктів - рис. 3

Вікторія Варава

Загалом 22 громади надіслали 23 проєкти на цей конкурс. Вони подавали заявки за такими напрямками: утримання та ремонт доріг, медичні чи соціальні послуги,економічний розвиток, поводження з твердими побутовими відходами, доброустрій, послуги перевезення. Найбільше заявок стосувались утримання та ремонту доріг.

Більше дивіться у відео:

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші подіїДніпра.