Музика та живопис — виховні заходи у виправних колоніях Дніпропетровщини

logo

Музика та живопис - виховні заходи у виправних колоніях Дніпропетровщини

Сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі «Дніпро-Мост» обговорили питання щодо виховання мистецтвом у виправних колоніях Дніпропетровщини, передає Дніпроград. 

«Останнім часом в виправних установах області найпопулярніщою формою роботи з засудженими, стала виховна робота. З цією метою проводиться патріотичне, морально-естетичне і духовно-просвітницький виховання», — зазначив головний спеціаліст управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області підполковник внутрішньої служби Ярослав Костюченко.

Культурні заходи — ковток свіжого повітря для засуджених, який привчає їх до справжнього мистецтва, віддаленого від тюремної субкультури. Так у кожній установі обов’язково присутня радіоточка, що майже цілодобово грає нейтральний канал без шансону та спрямованості на кримінальні новини. Також у колоніях користуються популярністю вокально-інструментальні ансамблі, засуджені вступають до них добровільно. У всіх закладах двічі на день виступають духові оркестри: коли засуджені йдуть на роботу та приходять з неї. 

Відвідують виправні заклади як українські виконавці, так і міжнародні. У  цьому році в трьох установах регіону з концертами виступила фінляндська співачка Ніна Сьюзан Астрон, більша частина її пісень присвячена Богу. Зараз в Софіївській колонії, для засуджених-інвалідів проходить благодійний концерт шведської співачки, параолімпійської чемпіонки Олени Марії Клінглон. 

Багато літературних та конкурсів живопису проводиться серед засуджених. Цього року Дніпропетровщина взяла участь у конкурсі «Інше життя» під егідою ЮНЕСКО та зайняла призові місця.

Новаторами серед виховних робіт є Кам’янська виправна колонія для жінок №35, вона кожного року впроваджує нові конкурси, що ніколи не повторюються. Тільки взимку пройшли конкурси «Як я бачу своє життя після звільнення?», де більшість жінок писали та малювали сім’ю та «Я жінка, я квітка».

Серед ув’язнених є талановиті люди. Наприклад, Констянтин з виправного закладу №94 може намалювати по пам’яті найвизначніші місця Дніпра і зробити це дуже вправно та швидко. Проте він наркоман і малює тільки за гратами, а потрапляє він туди постійно. У цій же колонії відбував покарання Владислав, що ніколи не тримав у руках пензлик, а коли спробував, виявилося, що він справжній майстер. Йому довірили розмалювати декілька храмів у Кривому Розі та Новомосковську.

Щоб виявити схильності та вподобання в’язнів, перші два тижня у «карантині» з ними активно працюють психологи, медики та вихователі.

Автор: Ольга СКРИЛЬ