Кому платять дніпряни за обслуговування прибудинкових територій: містян обурило рішення міськради

logo

Дніпропетровський окружний адміністративний суд продовжує слухати справу щодо коштів, які жителі Дніпра сплачують за обслуговування прибудинкових територій багатоквартирних будинків. Позивач – одна з громадських організацій – переконана – рішення про зміну підрядника з комунальних підприємств на приватні фірми міськрада прийняла незаконно.  У мерії такий позов називають політичним замовленням. Дмитро Фурдак – далі.

Про це 19 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

Андрій Тропін у двоповерховму будинку, які в Дніпрі називають «катерининками». Попри те, що в них лише два поверхи, вони вважаються багатоквартирними. Багато років подвір»я в них обслуговували комунальні підприємства. За символічні кошти. Потім плату підняли до семи гривень за квадратний метр. Люди сприймали це спокійно, поки не дізналися нюансів.

У Дніпрі через аварію на водогоні пів міста можуть залишити без води

«Гроші йдуть в комунальне підприємство, міський бюджет, ну і так добре. А потім ось навесні або влітку всІ прозріли, коли дізналися, що за прибирання території, квартплату стали платити в приватну лавочку. Без будь-яких договорів», — обурюється чоловік.

Рішення про зміну компанії з обслуговування будинків приймала міська рада Дніпра. Причому —  напівтаємно – згадує місцевий депутат.

«Цю комісію утворювали Михайло Лисенко — це заступник Філатова — і пан Грицай, керівник департменту ЖКГ, вони її створили тишком-нишком, люди та журналісти дізнался лише постафактом, і я, як депутат міськради, лише після того дізнався, шо в нас раптово з’явилася потреба змінити підрядника», — зазначає Дмитро Хозін, депутат Дніпровської міської ради.

Приватні компанії до сервісних робіт у будинках дніпрян було залучено з порушенням закону — переконані  в одній з громадських організацій. Її представники через суд вимагають у міської ради скасувати це рішення. У мерії цей позов називають політично мотивованим.

Квадратні метри для армії: у Дніпрі ветерани АТО не отримали квартир

«Є питання в позивача, що нібито фірми, які виграли на ньому (конкурсі — Ред.) мали своїх пов’язаних осіб у конкурсній комісії. Але це — домисли, жодного доказу такого нема, що хтось, хто хотів взяти участь у конкурсі, не взяв, або запропонував меншу ціну і його незаконно відхилили. Такого нічого немає», — запевняє В’ячеслав Шестіріков, представник департаменту ЖКГ Дніпровської міської ради.

Своєю чергою, позивач твердить, що було якраз навпаки – конкурс написали «під своїх».

«На нашу думку, цей конкурс був фактично фіктивним, тобто імітованим, для того, щоб ці гроші йшли не територіальній громаді, а вже приватним конторам», — упевнений Василь Підлужний, адвокат і представник ГО «Платформа «Громадський контроль».

Аби довести це, громадські активісти через суд вимають у мерії документацію, котра покаже, як саме проводився тендер на обслуговування будинків.

«Всім комунальним підприємствам заявили, що їхні документи не відповідають вимогам і до конкурсу не допущені, а всіх приватних допустили, зрештою немає документів ні тих, ні тих – кажуть, що їх залило водою», — розповідає адвокат.

Відео Чому дніпрян обурило рішення міськради про зміну підрядника, який обслуговує прибудинкові території

Дніпропетровський окружний адміністративний суд продовжує слухати справу щодо коштів, які жителі Дніпра сплачують за обслуговування прибудинкових територій багатоквартирних будинків. Позивач — одна з громадських організацій — переконана, що рішення про зміну підрядника з комунальних підприємств на приватні фірми міськрада прийняла незаконно. У мерії такий позов називають політичним замовленням.  

Чому дніпрян обурило рішення міськради про зміну підрядника, який обслуговує прибудинкові території

Суд на такий аргумент не пристав і ухвалив: департамент житлового господарства Дніпровської міськради має протягом місяця надати документи щодо сумнозвісного конкурсу.

На те, що суд пристане на сторону позивача і зрештою скасує скандальне рішення міськради, дуже сподівається і дніпрянин Андрій. Наголошує – платити стороннім людям бажання він не має.

Раніше містян здивувало інше перевтілення. Так, туристичний інформаційний центр Дніпра, на будівництво якого на центральній площі міста витратили два мільйони бюджетних гривень, пропонує гостям подорожі за кордон замість місцевих цікавинок.

Автор: Дмитро Фурдак.