Колишня полонянка бореться у суді за отримання обіцяних виплат

logo

Колишня полонянка бореться у суді за отримання обіцяних виплат

52-річна Валентина Бучок провела у полоні 11 місяців. Її схопили просто на вулиці, а маріонетковий Суд приговорив до 17 років позбавлення волі «за шпигунство». Після майже року у полоні бойовиків у вільній Україні жінка не отримала ані обіцяних виплат від держави, ані своєї зарплатні. Тепер право на компенсацію вона доводить у суді. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ГО «Правозахисна група «СІЧ» у Facebook.

Валентина працювала електромонтеркою у ДТЕК «Донецькобленерго» і за іронією долі у день арешту відправилася за відповідями на свої чисельні запити до керівництва про те, що працювати у Донецьку стало небезпечно. Зокрема, жінка не приховувала свою проукраїнську позицію і скаржилась, що їй погрожували бойовики. Вона хотіла дізнатись, хто ж відповідає за безпеку працівників в окупованому Донецьку і просила перевести її на безпечну територію. Але до «Донецькобленерго» жінка так і не дійшла.

Сьогодні у Краматорському міському суді Валентина Бучок доводить, що потрапила у полон не з власної волі, а через халатність керівництва у питаннях безпеки. Також вона намагається повернути зарплатню за час полону. У цьому жінка посилається на ст. 119 Кодексу законів про працю, яка гарантує виплату зарплатні для військовослужбовців, які потрапили у полон. Однак для цивільних — таких гарантій у законодавстві не передбачено.

«Звісно, працедавець усіма силами заперечує свою вину у суді та заявляє, що Валентина за власною ініціативою була в Донецьку 03 лютого 2017 року і професійних обов’язків не виконувала. Ми доводимо, що документи, які підтверджують факт отримання завдання Бучок були втрачені через недбалість працівників ДТЕК, а саме підприємство нічого не зробило, щоб захистити свою працівницю», — коментує юрист Громадської приймальні Українська Гельсінська спілка з прав людини — УГСПЛ у Дніпрі Володимир Плетенко. 

Останнє засідання відбулося 5 березня. Тепер підприємство має надати докази, що належним чином дало можливість працівникам виїхати та працювати на підконтрольній території.

Дата наступного засідання – 2 квітня о 14:00. 

Нагадаємо, що лише за офіційним даними в Україні понад 1500 цивільних полонених. На сьогодні вони не мають жодного захисту з боку держави і змушені у судах відновлювати документи, виплати та боротися за свої права.

Автор: Дарина ТВАРА