Керівництво ДЮЦу звинувачують, що відправили автобус із вихованцями на фестиваль у несприятливу погоду

logo

Керівництво ДЮЦу звинувачують, що відправили автобус із вихованцями на фестиваль у несприятливу погоду

Як повідомляв РК, 3 грудня на Криворiзькiй трасi Днiпровського району сталася ДТП, внаслiдок якої перевернувся автобус з вихованцями обласного ДЮЦу. В автобусi знаходилося 40 осiб, з яких 34 дитини. Вони їхали на фестиваль дитячої творчостi “Днiпровськi хвилi”. Внаслiдок подiї загинула жiнка, яка стояла на узбiччi дороги. На неї перекинувся автобус. Також постраждала 21 особа (з них 19 дiтей).

Причини аварії з’ясовувало декілька комісій при Міністерстві інфраструктури, обласному управлінні Держпраці і прокуратурі Дніпропетровської області. РК  дізнавався про попередні висновки цих комісій.

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський повідомив, що комісія при управлінні завершила своє розслідування.

«Виявлені обставини, винні особи та зроблені висновки, аби надалі подібних випадків не ставалося. На сьогодні ми говоримо про двох винних осіб по лінії освіти – директора закладу та супроводжуючого», — зазначив Таборанський.

За словами посадовця, керівник ДЮЦу Ганна Суркова проігнорувала заборону департаменту на виїзд шкільних автобусів в області через погіршення погодних умов. Таборанський стверджує, що Суркова не мала повного пакету документів для перевезення дітей на фестиваль. Він зазначив, що потрібно взяти пояснення директора ДЮЦу, адже вона тривалий час була на лікарняному, та викладачки, яка супроводжувала дітей, і теж перебуває на лікарняному.

«Звичайно, рішення про притягнення до відповідальності залежатиме від їх пояснень та висновків всіх інших комісій. Мова іде про внесення догани або звільнення», — зазначив Таборанський. Відповідне рішення прийматиме очільник департаменту.

Натомість директор Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості Ганна Суркова категорично заперечує звинувачення.

«По-перше, заборони на виїзд туристичних та рейсових автобусів на початку грудня не було. Ми отримали наказ про заборону на виїзд саме шкiльних 2 грудня. А як відомо, до категорiї шкiльних автобусiв вiдносяться такi, якi перевозять учнiв сiльської місцевості та пофарбованi у жовтий колiр з чорним написом «Шкiльний автобус». Наші підопічні їхали автобусом, який здійснює міжнародні перевезення, згідно договору перевiзник вiдповiдальний за технiчний стан транспортного засобу. По-друге, у нас були всi дозволи, якi потрiбнi на виїзд, в тому числi вiд управлiння освіти, науки, молоді та спорту Кiровоградської ОДА. Пiдстав, аби заборонити поїздку не було. Це пiдтвердили Служба автомобільних дорiг, Облавтодор Кiровоградської та Днiпропетровської областей», — зазначила Ганна Суркова.

 І додала, що від аварій ніхто не застрахований. За словами очільниці закладу, немає жодних підстав для винесення догани чи, тим паче, звільнення.

«Не можна змішувати в єдину відповідальність перевізника, водія, який спричинив ДТП, і керівництво закладу. Ми переконані, що в аварії винен легковик, який виїхав на зустрічну смугу», — підкреслила Ганна Суркова. 

У дітей були різні ступені тяжкості травми — переломи рук, забої, порізи. Першу допомогу постраждалим надали військові, які поверталися з зони АТО. Вони розбили вікна автобусу, аби дістати дітей. Через бите скло діти також отримали порізи. За твердженням Ганни Суркової, особливої потреби в цьому не було, адже за декілька хвилин двері автобуса відкрили. Наразі більша частина дітей відвідує гуртки в ДЮЦі.

У прес-службі прокуратури Дніпропетровської області, яка здійснює нагляд за цією справою, у коментарі РК зазначили, що наразі триває низка експертиз щодо технічного стану автобуса, дорожнього покриття та інші.

Також за наслідками аварії створено комісію при обласному управлінні Держпраці. Заступник начальника відділу управління Станіслав Ситник підкреслив, що наразі направлений запит у поліцію Дніпропетровської області про хід розслідування справи. 

«У результаті аварії 5 викладачів закладу постраждали, які отримають компенсації з фонду страхування від нещасних випадків», — зазначив Ситник. За словами спеціаліста, люди, які постраждали в ДТП, збирають всі медичні чеки, згідно з якими будуть повернуті кошти.

На фото наказ про заборону виїзду шкільних автобусів станом на 2 грудня 2016 року. Фото надане директором ДЮЦу