Хто з Дніпра приглядає за НАБУ і чому воно має працювати ефективно

logo

Хто з Дніпра приглядає за НАБУ і чому воно має працювати ефективно

Сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі Zabeba.Li член Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро розповів про обов’язки Ради та поточний стан справ у НАБУ в Україні, повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Рада громадського контролю при НАБУ — це моніторинговий орган, що має легалізовувати роботу НАБУ в очах громадкості. Ми можемо заслуховувати звіти директора Антикорупційного бюро щодо виконаної роботи, вносити пропозиції, а також можемо приймати участь у конкурсних комісіях відбору пересоналу в НАБУ. В умовах неприкритої війни між Генпрокуратурою та НАБУ я бачу свою мету в інформуванні Дніпра та області, що ж відбувається у НАБУ. НАБУ стала незручним органом для держави, для корупціонерів топ-маштабу, тому вирішили переласти славу головного борця з корупцією на Генпрокуратуру. Для цього роблять ці голосні арешти та наїзди на Антикорупційне бюро. Гідра породила собі рівного суперника і хоче його дискредитувати», — зазначив член Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро Артем Романюков. 

Перше засідання Ради відбудеться завтра, 16 серпня. Засідання мають проводитися раз у квартал, а представники Ради обрані на один рік.

Нещодавно до складу наглядової ради було внесені зміни, п’ятьох членів Ради переобрали на довиборах, серед них і Артем Романюков — гітарист українського рок-гурту «Маса Причин». Крім музики, Романюков є співзасновником ГО «Платформа Громадський контроль», і готовий відразу оприлюднити неправомірні дії чи невиконання своїх обов’язків НАБУ, якщо таке станеться, але поки що активіст довіряє та вірить у Антикорупційне бюро.   

Член Ради розповів, що після Революції Гідності наша законодавча база щодо покарання корупціонерів зазнала вдалих змін, залишилися технічні доробки до стандартів Євросоюзу. В Україні наразі працює незалежне НАБУ, не зважаючи на перешкоди, Нацагенство запускає електронні декларації, відбувається реформа поліції, тяжко, але, за словами Романюкова, на 30% вже втілена у життя. Проблемою залишається невизначеність з реформою судів та провал позитивних змін у прокураторі. Щодо системи публічних електронних закупівль ProZorro, то член «Громадського контролю» сподівається, що народ відчує результати вже в 2017 році. 

Автор: Ольга СКРИЛЬ