Доступен ли отремонтированный бассейн в Кривом Роге для людей с инвалидностью

logo

Чи доступний відремонтований басейн у Кривому Розі для людей з інвалідністю

Фото: ГО «Рух без меж»

Палац водних видів спорту ДЮСШ №1 не зробили доступним для людей з інвалідністю за п’ять років, витративши на ньогопонад 100 мільйонів гривень з бюджету.Про це повідомляє громадська організація “Рух без меж” у Facebook.

Капітальний ремонт Палацу водних видів спорту почали у 2016 році. На той момент у державних будівельних нормах не було обов’язкового пункту інклюзивності. Тому під час ремонту басейну не врахували умови для людей з інвалідністю.

У2021 році громадська організація «Рух без меж» відвідала басейн, щоб перевірити поточний результат ремонту. Та у разі чого запропонувати корективи, щоб їх внесли до завершення ремонту.

Під час огляду виявлено:

хороший пандус;при вході до Палацу кнопка для людей з інвалідністю встановлена зависоко;у вбиральнях немає дзеркал, але зазвичай їх вішають на рівні прямоходячої людини;у вбиральні туалет та умивальникнеправильно, незручно розташовані;у вбиральні кнопка допомоги розташована делеко від туалету;для людей з інвалідністю передбачена тільки мала чаша, велика – ні;сам басейн не має відповідного обладнання.

Голова організації Юрій Понькін прокоментував:

«Басейн не пристосований для людей з інвалідністю зовсім. Вбиральня зроблена з порушенням норм. Пандус на вході добрий, нормальний. Можна прийти походити по першому поверху.Все».

Наразі суд вирішив, що Палац водних видів спорту в Кривому Розі не порушує закони щодо доступності для осіб з інвалідністю. Суд не підтримав позов, оскільки будівлю не можна адаптувати повністю через її особливості.

Експертний звіт підтверджує, що проект відповідає вимогам для доступу маломобільних груп населення.

В 2022 році Металургійний відділ освіти подав відзив на позов із додатками, включаючи експертний звіт від «Кривбаспроект», який підписаний 6 експертами.

У звіті зазначено, що проектна документація відповідає вимогам створення комфортного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.