У Новомосковську започатковано проєкт “Стрічка Героїв: коли перо змінюється на стилет”

logo

Сучасний світ потребує не лише віддзеркалення важливих історичних подій через призму академічної літератури, але й визнання внеску тих, хто пережив ці події особисто. Українські письменники-військовослужбовці Збройних Сил України та волонтери є унікальними свідками та учасниками сучасної історії.

Публічна бібліотека Новомосковської міської територіальної громади ініціювала проєкт «Стрічка Героїв: колиперо змінюється на стилет», щоб ближче познайомити громаду із сучасними українськими авторами, які виконують громадянський обов’язок перед Батьківщиною під час російсько-української війни, вступивши у лави ЗСУ або беручи активну участь у волонтерському русі. Найменше, що суспільство може для них зробити – читати їх книжки, говорити про них та цінувати їх внесок у формування сучасної української літератури.

В рамках проєкту 11 лютого на абонементі Публічної бібліотеки НМТГвідбувся літературний вечір «Імена війни: які військові позивні отримали українські письменники». Учасники книжкового клубу «Я люблю книгу» зібралися, щоб обговорити українських письменників, які перебувають на передовій, а саме: Артем Чапай, Віталій Запека, Валерій Пузік, Саша Буль та Артем Чех.

Ведучі зустрічі, заступник директора Тетяна Коряк та провідний бібліотекар Ірина Уханова, розповіли присутнім про творчий та життєвий шлях письменників, а також ознайомили з історієюпояви їх нових військових псевдонімів.

Декілька учасників, зокрема Лариса Волкова, Марина Матрос, Тамара Савченко, Лідія Сокол, поділилися своїми враженнями від прочитаних книг деяких авторів. Запрошені гості мали можливість переглянути уривки інтерв`ю з авторами, а також відеоролик «Вчора письменник, сьогодні військовий».

Під час заключної частини зустрічі пані Тетяна підготувала огляд літератури «Від окопів до романів». Радо запрошуємо на абонемент закнижками письменників-воїнів та письменників-волонтерів!

Підписуйтесь на оперативні новини у нашому телеграм-каналі: https://t.me/poleznaya_nmsk ??