Дніпровські правозахисники допомогли переселенцям отримати громадянство

logo

Дніпровські правозахисники допомогли переселенцям отримати громадянство

Фахівці Правозахисної групи «СІЧ» допомогли отримати українське громадянство вірменам, які вже вдруге вимушені тікати від війни. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сайт ПГ «СІЧ».

На початку 90-х Еліна Тумасьянц переїхала з Вірменії у Донецьк через бойові дії у Нагорному Карабасі. А у 2014-му – потрапила в епіцентр бойових дій. Невеличка пекарня, де жінка випікала вірменських хліб, потрапила під сильний обстріл. Дивом ніхто не загинув. Повернувшись додому, Еліна схопила двох дітей, маму, сестру – і всією родиною переїхала до Дніпра.

Уже тут, на мирній території, довелося розплутувати цілий клубок проблем зі встановленням українського громадянства та права на законне проживання на території України. В цьому родині допомагала юристка Громадської приймальні УГСПЛ на базі ГО «ПГ «СІЧ» Ксенія Онищенко.

«Ми допомогли 17-річній доньці Еліни отримати українське громадянство та паспорт українського зразка, що дозволило їй вступити у престижний вуз. Велика проблема  була у тому, що наша підзахисна довгий час мешкала в Україні, маючи лише вірменський паспорт радянського зразка, а батько дітей переїхав з Донецька до Росії. Це ускладнювало «легалізацію» дітей в Україні, але ми це зробили», — зазначила юристка.

Ще один виклик для юристів – помилка у свідоцтві про народження 13-річного сина Еліни – Тиграна, яку зробили працівники донецького РАГСу. Вони вказали, що матір Тиграна – українка і така груба помилка могла коштувати хлопцю дуже дорого, адже унеможливлювала отримання паспорту.

Юристи «СІЧі» допомогли виправити помилку, попри те, що родину систематично ганяли по кабінетах та рекомендували зачекати, доки «Донецьк звільнять».

«Ми підказали Еліні алгоритм дій, який спрацював. Довелося залучити Посольство Вірменії в Україні та Міграційну службу, і помилку було виправлено. Тигран отримав нове свідоцтво про народження. Тепер він зможе отримати паспорт українського зразка», — розповіла Ксенія Онищенко.

А сама Еліна, зібравши усю волю, змогла ненадовго виїхати на територію Вірменії і повернулася з паспортом нового зразка, який  підтверджує, що вона вірменка. Тепер вона має посвідку на постійне проживання в Україні і безмежно вдячна правозахисникам за безкоштовну правову допомогу.

«Мені важко уявити, що було б з нами, якби не юристи Правозахисної групи «СІЧ». Мабуть, ми були б депортовані, або діти не змогли б продовжувати навчання. Ця допомога просто безцінна…», — розповіла вона.

Автор: Іван МУРАХА