Дніпрянам нагадали про штрафи за спалювання листя

logo

Дніпрянам нагадали про штрафи за спалювання листя

З приходом весни і підвищенням температури повітря все частіше виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях. Сьогодні, 14 березня, експерти нагадали дніпрянам про те, що палити листя та сміття — заборонено навіть на приватних територіях, передає Дніпроград. 

При спалюванні сухих рослинних залишків разом з димом у повітря, а потім і в легені людини, потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірен, окісіди азоту і самі канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери. Нерідко при спалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, в тому числі і в прилеглих лісових масивах. 

«Законодавство України забороняє це робити. У разі, якщо ви побачили, як хтось спалює листя і сміття — сміливо телефонуйте в поліцію. На жаль, у 2018 році було зафіксовано всього три виклики в поліцію щодо подібних ситуацій. Я думаю, це пов’язано перш за все з тим, що люди побоюються публічного конфлікт. Зазначу, що поліція ніколи не повідомляє порушнику дані заявника», — зазначила прес-секретар патрульної поліції Дніпра Катерина Метельська. 

Також можна залишити заявку в мережі фейсбук в групі «Летючі бригади Дніпра». Це офіційна група Департаменту благоустрою, яка займається фіксуванням випадків спалювання листя, продажу алкоголю після 22:00 і діяльністю «наливайок». Міськрадівці торік зафіксували 200 випадків подібних порушень. У 2019 році — було складено 18 адмінпротоколів і 10 попереджень. 

Наголосимо, що спалювання трави не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, яка утворюється у верхньому шарі ґрунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, а й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть в сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні).

Автор: Дарина ТВАРА