Дніпряни потрапили до національного рейтингу найкращих дзюдоїстів України

Чудову новину повідомили в Федерації дзюдо Дніпропетровської області: дніпряни – серед найкращих дзюдоїстів минулого року в Україні.

Наприкінці року, за традицією, Федерація дзюдо України оприлюднила на своєму офіційному сайті національний рейтинг сезону 2023 року. У ньому було визначенонайкращих дзюдоїстів і дзюдоїсток в семи вагових категоріях.

Рейтинг вперше було створено за моделлю рейтингів, які формуються в світовому дзюдо. У ваговій категорії до 90 кг на першому місці завершив сезон дніпрянин Артем Бубир. У 2023 році він здобув бронзову нагороду змагань Grand Slam в Анталії, “срібло” European Open в Мадриді та два сьомих місця на турнірах Grand Slam та Grand Prix.

У ваговій категорії до 78 кг найкращою за підсумками сезону стала ще одна представницядзюдо Дніпропетровщини Єлизавета Литвиненко. Ліза в 2023 році виборола “бронзу” на Мастерсі в Будапешті, “срібло” й “бронзу” Grand Prix в Португалії та Австрії. Двічі фінішувала в сімці Чемпіонату Європи та турніру Grand Slam.

Дніпрянка Руслана Булавіна – перший номер національного рейтингу у надважкій ваговій категорії +78 кг. Найкраще вона відборолась на European Open в Таллінні, де стала чемпіонкою. А ще фінішувала в п’ятірці молодіжного Чемпіонату Європи, та в сімці турнірів Grand Slamв Туреччині й Гран Прі в Австрії.

В інших вагових категоріях найкращими в Україні стали такі спортсмени: Дільшот Халматов (-60 кг), Богдан Ядов (-66 кг), Владислав Казіміров (-73 кг), Михайло Свідрак (-81 кг), Антон Савицький, Євгеній Балєвський, Марія Буйок (-48 кг), Тетяна Лімзаєва (-52 кг), Дарія Білодід (-57 кг), Юлія Гребеножко (-63 кг), Наталія Чистякова (-70 кг).