Через неефективну роботу Дніпровської міськради місто втратило сотні мільйонів гривень — аудит

logo

Через неефективну роботу Дніпровської міськради місто втратило сотні мільйонів гривень - аудит

Згідно із звітом Державної аудиторської служби, з 2014 по 2017 рік територіальна громада Дніпра втратила сотні мільйонів гривень через неефективну роботу Дніпровської міської ради, передає Дніпроград.

Як зазначають аудитори, місцева громада має усі ресурси аби у повному обсязі забезпечувати себе належними соціальними гарантіями. Втім, через сумнівне управління коштами та ресурсами, місто втратило значний обсяг коштів.

Так, згідно із результатами аудиту, внаслідок несвоєчасного проведення грошової оцінки земель та наявності податкового боргу по орендній платі, бюджет міста недоотримав більше 240 млн. грн. Крім того, зазначається, що наявна система управління комунальним майном в Дніпрі не сприяє його розвитку та збереження, внаслідок чого місто втратило майна на 66 млн. грн. та доходів на 36 млн. грн. Ще однією «збитковою сферою» в місті стала рекламна та транспортна — бюджет не доотримав близько 56 млн. грн.

«Значне навантаження на видаткову частину міського бюджету відбулося через неефективну господарську діяльність комунальних підприємств, засновником яких була міська рада, що мало наслідком їхній незадовільний фінансовий стан. Не сприяла покращенню їхньої діяльності і підтримка з бюджету міста у вигляді капітальних трансферів до їхніх статутних капіталів, за які переважно здійснювалися поточні видатки», — підсумовують аудитори.

При цьому додається, що керівники комунальних підприємств отримують заробітну плату у рази вищу, ніж середню по місту. До того ж КП міськради часто дублюють функціїї її виконавчих органів, а в деяких питаннях іхня діяльність зводилася до посередництва між цими органами.

Що цікаво, аудитори звертають увагу на те, що створені міською радою для ремонту та обслуговування доріг комунальні підприємства майже не залучалися до своїх прямих функцій. Натомість, угоди укладалися із приватними компаніями.

До всього цього додається, що діюча система управління житлово-комунальним сектором має явні проблеми, тому мешканці міста не отримують належних послуг.

Зробивши аналіз діяльності Дніпровської міської ради, Державна аудиторська служба направила рекомендації до усії органів управління з метою покращення їхньої діяльності. Втім, як можна побачити, місцева влада зрозуміла це по-своєму і замість інноваційного підходу стала на шлях скорочень та економії на школярах. 

Автор: Антон МОРОЗ