Через недбалу експлуатацію електроприладів на Дніпропетровщині почастішали пожежі

logo

Через недбалу експлуатацію електроприладів на Дніпропетровщині почастішали пожежі

З початку року у Дніпропетровській області через порушення правил безпеки при опаленні печей і опалювальних приладів сталося 156 пожеж в житловому секторі. Про це під час прес-конференції в ІА «МОСТ ДНІПРО» розповів начальник відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Андрій Беліцький, передає Дніпроград з місця події.

У 2017 році у Дніпропетровській області зареєстровано 8102 пожежі, на яких загинуло 129 людей, з них четверо дітей. В житловому секторі станом на перше жовтня 2017 року в області сталося 6744 пожежі. 

«У зв’язку із похолоданням, населення використовує для обігріву квартир неякісні обігрівальні прилади, іноді саморобного виготовлення. Крім цього для опалення приміщення використовуються газові комфорки і духовки. Багато приватних будинків не мають централізованого опалення, і оснащення печей на твердому паливі. Через їх неправильну експлуатацію відбуваються пожежі», — зазначив Беліцький.

Згідно із статистичними даними, пожежі поділяються на три основні причини:

1. Необережне поводження з вогнем.

2. Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання.

3. Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей, опалювальних приладів і установ.

З початком опалювального сезону кількість пожеж від пічного опалення збільшується. Тож якщо прибори опалення справні і експлуатуються з належними правилами безпеки — пожежі не може бути. Якщо ж пожежа все ж таки сталася то її причина, на думку фахівця, ховається у невиконанні елементарних правил пожежної безпеки.

«Під час опалювального сезону, найчастіше в зону ризику потрапляють одинокі люди, малозабеспечені та пристарілі мешканці. Тому слід пам’ятати і дотримуватись правил пожежної безпеки. Відтак, під час використання електробігрівальних приладів, слід незабувати, що електронагрівачі повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та розеток. Прилади повинні встановлюватися на негорючій основі. Відстань від приладу до горючих матеріалів має становити не менше 25 см. Прилади потрібно регулярно очищати від пилу», — розповів Андрій Беліцький. 

Автор: Валерія ІЛІЄВА