Звіт про пільги: дніпрянам розповіли про виправлення помилок

logo

Начальник відділу податкового супроводження підприємств машинобудування та інших галузей Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Вікторія Калініна нагадала про наближення терміну подання звіту про пільги за півріччя 2018 року (граничний термін подання – 09.08.2018).

Вона зазначила, що звіт про суми податкових пільг подається усіма суб’єктами господарювання, які не сплачували певні податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням таких пільг (п. 30.6 Податкового кодексу України). Форма звіту міститься в додатку до Порядку обліку сум податків та зборів, несплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, який затверджений Постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1233.

Перелік усіх податкових пільг знаходиться в спеціальних довідниках, які оприлюднює ДФС. Для звітування за півріччя 2018 використовуються  Довідник № 87/1податкових пільг, що є втратами доходів бюджету та Довідник № 87/2 інших податкових пільг.

При складанні Звіту про суми податкових пільг суб’єктам господарювання необхідно звернути увагу на слідуюче:

— Якщо підприємство мало пільгу, але нею не користувалося, то звіт про суми податкових пільг за півріччя 2018 року подавати не треба (п.3 Порядку №1233). Якщо хоча б в одному кварталі звітного року підприємство все ж таки нею скористалося, то звіт доведеться подавати усі наступні квартали звітного року, так як звіт містить накопичувальну інформацію;

— у Звіті необхідно зазначати код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до довідника пільг, який є чинним на момент подання звіту;

— у підграфі «усього» та у підграфі «в тому числі з державного бюджету» графи «Сума податкових пільг» відображається сума пільг за платежами, що здійснені до відповідних бюджетів.

Враховуючи те, що формою Звіту не передбачено подання уточненого Звіту та у зв’язку з тим, що зазначений Звіт складається наростаючим підсумком з початку року, то допущені помилки в Звіті за рік слід виправляти в новому Звіті — до закінчення граничного строку подання Звіту за рік, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. За звітні періоди минулих років платники податків не мають можливості подання Звітів із уточненими показниками.

При складанні звіту платники найчастіше допускають помилки при відображенні:

— суми пільги  — замість гривні вказують в тисячах гривень;

— обсягу пільги  — замість відображення наростаючим підсумком, вказують обсяг пільги лише за окремий квартал;

 — коду пільги  — невідповідність довіднику пільг, який діє на момент подання звіту;

—  замість суми пільги відображаються обсяги пільгових операцій.

Особливості застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг наведені у листі ДФС від 17.01.2018 р. N 1390/7/99-99-12-02-04-17.

Поделиться ссылкой: