Звільнений за наказом міськради Дніпра вчитель фізкультури отримає компенсацію 80 тисяч гривень з бюджету

logo

Звільнений за наказом міськради Дніпра вчитель фізкультури отримає компенсацію 80 тисяч гривень з бюджету

Внаслідок скандальної «оптимізації» освіти у Дніпрі протягом 2018 року було звільнено декілька сотень працівників навчальних закладів. Втім, після того, як суд визнав наказ міськради незаконним, деякі зі звільнених почали судитися з муніципалітетом та перемагати в судових процесах. Так, нещодавно дніпровський суд постановив виплатити звільненому інструктору з фізичного виховання понад 80 тисяч гривень компенсації. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Громадську організацію «Правозахисна справа».

Зазначається, що після звільнення на підставі Наказу №29 з дошкільних навчальних закладів інструкторів з фізичного виховання двоє найсміливіших «фізруків» звернулись до суду із позовними заявами про незаконне звільнення та оплату часу вимушеного прогулу. Один із них вже переміг у суді, а інший продовжує боротьбу в різних судових інстанціях.

«У справі про звільнення Шарубіної Л.О. з КЗО ДНЗ №402 ще не поставлено остаточну крапку — наразі подано касаційну скаргу. Апеляційний суд відмінив рішення першої інстанції, інструктора з фізичного виховання звільнили повторно. Розмір вимушеного прогулу продовжує збільшуватись (нагадаємо, це наші бюджетні кошти). А Черняк О.М. з КЗО ДНЗ №401 вже отримала виконавчий лист зі стягненням 80 830 грн. за час вимушеного прогулу. Справу вирішили у першій інстанції. Адже департамент гуманітарної політики не подавав апеляційну скаргу», — повідомили правозахисники.

Відповідно, через власні незаконні дії міськрада має сплатити з бюджету понад 80 тисяч гривень. При цьому варто зауважити, що ця сума буде виплачена лише одному співробітнику, тому у разі масових позовів Дніпровській міській раді доведеться залучати значні кошти аби усунути наслідки наказу №29.

«А якби сміливіших було більше, «оптимізація» коштувала б департаменту гуманітарної політики більш круглу суму. Залишається питання: з яких коштів буде сплачено понад 80 000 грн. за незаконне звільнення? Розуміємо що з бюджетних, а чи стягнуть ці кошти з керівника який завдав збитки у спосіб винесення незаконного рішення яке привело до скорочення – залишається відкритим», — додали правозахисники.

Нагадаємо, Державна служба якості освіти України визнала скандальну «оптимізацію» незаконною.

Раніше суд поновив суд поновив на посаді звільненого інструктора фізкультури садочку №402.

Автор: Антон МОРОЗ