«Зупинити вибухи на кар’єрах Кривого Рогу – неможливо», – доктор наук

logo

У Кривому Розі розгорілася справжня наукова дискусія щодо способу видобутку руд на міських кар’єрах. Зокрема, у Криворізькому національному унівреситеті всупереч слів співробітника Антона Петрухіна, кажуть, що зупинити «вибухову діяльність» промисловців неможливо.
Сергій Жуков Кривий Ріг ПетрухінСергій Жуков Фото: СтопКор

За словами доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри вiдкритих гірничих робіт Сергія Жукова, видобуток руди на кар’єрах Кривого Рогу механічним та безвибуховим способом не представляється можливим. Він також не погоджується з закликами заступника директора з економічної, науково-технічної та інноваційної роботи Науково-дослідного гірничорудного інституту Антона Петрухіна зупинити вибухи.

«Я не згоден з висловлюваннями Петрухіна. З того аналізу, що він зробив, підтвердилися мої припущення. Тобто важко… деякі види руд можна розробляти виключно вибухами. Наразі у контексті видобутку щось змінити неможливо», – сказав він у коментарі «СтопКору».

Зазначимо, в інституті вже робили заяви щодо самодіяльності Петрухіна. Зокрема останній робив у медійній площині заяви, що суперечили позиції та науковим висновкам навчального закладу. Тоді в НДГРІ повідомили, що всі заяви, які Петрухін робить на публіку – це його особиста думка, яка не впливає на принципи роботи інституту.

В інституті навіть написали листа до видань, повідомивши, що мають уповноважених осіб для висловлення позиції. Петрухіна в тому списку не було.

Зазначимо, що щодо діяльності Петрухіна тривають суди.

Зокрема, через розповсюдження ним недостовірної інформації криворізька ТОВ «УГК» зверталася до суду із позовом проти Петрухіна щодо захисту ділової репутації.

У той же час, як стверджують активісти всеукраїнської громадської організації «Стоп корупції», Антон Петрухін створив однойменне з Науково-дослідним гірничорудним інститутом (НДГРІ) підприємство.

«Це є абсолютно неприпустимим, особливо враховуючи спорідненість сфер діяльності НДГРІ та вищеназваної ТОВ. Відтак, це може свідчити про можливу наявність у Петрухіна конфлікту інтересів», – зазначив активіст Георгій Жариков.

Про це було повідомлено й керівництву навчального закладу. За останніми даними, у НДГРІ були впевнені, що створена Петрухіним фірма була ліквідована. Принаймні, про це у коментарі «СтопКору» сказав 11 грудня в. о. директора Науково-дослідного гірничорудного інституту Криворізького національного університету Вадим Щокін. Втім, це зовсім не так.

vadim schokin ПетрухінВадим Щокін Фото: СтопКор

Варто додати, що раніше у ЗМІ поширювалася інформація, що Петрухін отримував відкати від одного з криворізьких гірничовидобувних підприємств. Коли «годівниця» закрилася, він почав висвітлювати негативну інформацію щодо компанії, стверджуючи при цьому, що «розповідає жителям Кривого Рогу правду про наслідки діяльності підприємства».

Читати також:

Поділитись