Жителі містечка на Дніпропетровщині скаржаться на хімічно забруднений котлован

logo

image

У Підгородному на Дніпропетровщині місцеві жителі скаржаться на хімічно забруднений котлован. За словами місцевого мешканця Олексія Приходька, улітку біля його будинку почали рити яму, куди незабаром вантажівками стали скидати сміття. Воно, за словами чоловіка, хімічно забруднене, зокрема хромом. Це, каже підтверджує незалежна експертиза, яку зробили за власні гроші жителі. Поліція не реагує, бо ділянка у приватній власності, відповідей від екологічного департаменту та інспекції поки не отримали, розповідає чоловік. За словами ж власника ділянки, шкідливих речовин у ямі немає, на території він планує звести будинок.

Репортаж Суспільного.

Влітку за сто метрів від приватних будівників на вулиці Лебединій, що у Підгородному, стали рити котлован, розповідає Олексій Приходько. Говорить, жителів здивував його розмір — 300 кв. м площі й понад 5 метрів у глибину. Пізніше, у яму вантажівками стали скидати якесь сміття і засипати глиною. Тоді вирішили знайти власника землі.

«Ми звернулись до Черкашина (власника ділянки – ред.) з питанням, що будують, він сказав – склад. 25 вересня сюди почали скидати хімічні, промислові відходи, дві машини об’ємом 20 куб. м і екскаватором намагались засипати це глиною. Це дуже масштабні земельні роботи, що можуть коштувати тисячі доларів, відповідно це не може бути ніяким комерційним об’єктом, а може бути рентабельним у тому випадку, якщо тут буде могильник для небезпечних речовин», – сказав мешканець.

За словами Олексія Приходька, люди тричі викликали поліцію, зверталися до Держпродспоживслужби, обласної екологічної інспекції та Підгородненської міськради, відповіді поки не отримали. Тому вирішили самостійно віддати на аналіз елемент скинутого сміття. А одна із сусідок отримала невеликі опіки рук, коли до нього доторкнулась.

«Тут присутня речовина хром, 1 %. Тобто 60 тонн сміття скинули, якщо там 1% хрому, то, імовірно, скинули 60 кг хрому», – каже житель.

Тетяна Савченко також живе неподалік від котловану. Розповідає: після того, як скидають сміття, на відстані кількасот метрів важко дихати.

«Коли висипали, піднявся пил, запах відчувався конкретний, був свербіж і присмак специфічний. Велике з’явилось занепокоєння, коли людина дорила до ґрунтових вод, бо все, що буде сюди скидатиметься, потрапить до стічних вод», – сказала жінка.

Котлован розташований на приватизованій землі місцевого жителя Сергія Черкашина. Суспільному він сказав, що планує на місці котловану будівництво, а зараз робить підвал, вантажівками завозив будматеріали для підсипки під фундамент. Діжки, які бачили сусіди, каже, потрапили туди випадково і хрому або інших шкідливих речовин у яму не скидав.

«На шлак є паспорт, де вказано, що він не радіоактивний. Як відходи з будівництва – там і бетонне каміння, і арматура – усе на підсипку. Я готовий його ліквідувати, мені у міськраді сказали знайти відповідні служби, щоб документально це підтвердили й щоб людей заспокоїти», – зазначив власник.

Чоловік каже, що замовить експертизу цих відходів, якщо вона доведе, що вони шкідливі, то прибере їх.

Суспільне направило інформаційні запити до обласного департаменту екології та обласної екоінспеції.

Авторка – Юлія Безбородько