<>

Жіноча хокейна збірна та частування у Дніпрі: родзинки Водохреща на Старій Самарі

Жіноча хокейна збірна та частування у Дніпрі: родзинки Водохреща на Старій Самарі

Матч від хокейної жіночої збірної, аніматори та музичні колективи: дніпрянам розповіли родзинки історико-етнографічного свята «Водохреща на Старій Самарі». Про це сьогодні, 12 січня, повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторів.

«19 січня відбудеться важливе релігійне та громадське свято. У зв’язку з яким на території фортеці Стара Самарь відбудеться традиційний святковий обряд водохрещення. Кожен бажаючий зможе приїхати зі своїми близькими та друзями, аби долучитися до культурно-духовної події міста. Крім того, присутні зможуть розважитися, а також ознайомитися з історичними обрядами та скуштувати смачні страви», — розповів заступник міського голови Олександр Шикуленко.

Організатори зазначили, що головне зробити свято комфортним та безпечним. Тому будуть забезпечені місця для паркування автівок, спеціально підсилений маршрут громадського транспорту №98. Крім того, зважаючи на прохолодну погоду, для гостей облаштують великий намет з обігрівом та необхідними меблями.

«Програма святкування насичена, адже включає виступи хору, музичних колективів, аніматорів в козацькому одязі, локації хендмейду для дітей. Також буде представлено макет фортеці. Звісно, будуть гарячі напої для зігрівання. Однак жодного алкоголю, доступним буде лише глінтвейн», — зазначив директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Координатори наголосили що на кригу, через її крихкість, нікого не допустять. Захід відбудеться 19 січня та триватиме з 10:00 до 15:00.

Родзинкою заходу стане матч жіночої хокейної команди, який відбудеться, якщо дозволятимуть погодні умови. В будь-якому випадку хокеїсти проведуть майстер-класи та познайомлять з цим видом спорту.

У Дніпропетровській єпархії, за церковними канонами, свято розпочнеться 18 січня. Цього дня, а також безпосередньо 19 січня всі бажаючі зможуть набрати освячену воду в храмі або освятити власну.

Крім того, 19 січня о 09:00 відбудеться служба у храмі «Несподівана радість», вже о 10:00 Владика Симеон освятить річку Дніпро з берега парку Сагайдак.

На територію Старої Самарі єпископ Симеон прибуде о 12:00, де також поведе церемонію освячення.

«19 січня ми всі промовлятимемо: «Христос хрещається», а у відповідь чутимемо: «У річці Йордані». Загалом програма святкування Водохреща об’єднує людей, у свідомості яких містяться спільні християнські та язичницькі міфи», — додав директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко.

Безпеку забезпечуватиме «Муніципальна варта». Також працюватиме рятувальна служба та медичний пункт.

Нагадаємо, що зазначена історична локація демонструє зв’язок культури українського народу від середньовіччя через козацьку добу до сьогодення та створює ту необхідну атмосферу та відчуття етносу, яким буде наповнено свято.

Тут вдруге проводитиметься зимове святкування, також територія вже славиться святкуваннями влітку.

Автор: Людмила СТУПАК